Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Problemy z epidemią ograniczają południowokoreański przemysł

7 kwietnia prasa południowokoreańska poinformowała, że z powodu epidemii wirusa CoVid-19 opóźni się realizacja dwóch projektów eksportu sprzętu wojskowego produkowanego przez przemysł lokalny.


Pierwszym z nich to dostawa pary fregat typu Jose Rizal Filipinom – ograniczenia w przemieszczaniu ludności powodują, że nie ma możliwości kontynuacji procesu odbiorów oraz szkolenia załogi. Według deklaracji okręt miał być dostarczony zamawiającemu w kwietniu, jednak obecnie termin jest przesuwany na trzeci kwartał roku. Prototypowa fregata ma za sobą większość prób morskich, a program wyprzedzał zakładany harmonogram.

Drugi z projektów zakładał podpisanie kontraktu z Argentyną w sprawie sprzedaży do tego państwa odrzutowych samolotów KAI F/A-50 Golden Eagle. Ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię, a także kryzys ekonomiczny, władze w Buenos Ares wstrzymały procedurę na czas nieokreślony. Według doniesień medialnych, z lata ubiegłego roku, rząd w Argentynie planował zakup około dziesięciu KAI F/A-50 Golden Eagle – oferta Republiki Korei (producenta ze wsparciem rządu) zwyciężyła spośród kilku ofert przedstawianych Argentyńczykom od 2016 roku.

(ŁP) Foto: KAI
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc