Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Postępy prób MQ-20A Avenger

General Atomics realizuje kolejne etapy prób MQ-20A Avenger. Fot. General Atomics

19 września firma General Atomics Aeronautical Systems Inc. poinformowała, że fabryczny egzemplarz bezzałogowego aparatu latającego MQ-20A Avenger wykonał lot próby, w czasie którego przetestowano tryb autonomiczny.


Powyższy lot został wykonany 12 września i trwał 30 minut. W jego trakcie przetestowano w praktyce oprogramowanie pozwalające na w pełni autonomiczne wykonywanie misji. Dodatkowo testy objęły sensor TacIRST dostarczony przez korporację Lockheed Martin – pasywny układ ma pozwalać na lokalizację celów bądź zagrożenia dla autonomicznych bezzałogowców z dużego dystansu. Dodatkowo konstrukcja była wyposażona w system wymiany informacji bazujący na standardach rządowych. To z kolei otwiera drogę do możliwej integracji platformy z maszynami załogowymi.

Rozwijany przez General Atomics Aeronautical Systems Inc. Avenger jest jedną z platform uczestniczących z federalnym (realizowanym przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych) programie Skyborg. Jego celem jest zaprojektowanie i wdrożenie do eksploatacji w US Air Force autonomicznych bezzałogowych aparatów latających, które mają stanowić wsparcie dla maszyn załogowych. W czasie wcześniejszych lotów przetestowano m.in. wykorzystanie zasobnika optoelektronicznego Lockheed Martin Legion Pod, który został już zintegrowany z wielozadaniowymi samolotami bojowymi 4. generacji (F-15C/D Eagle oraz F-16C/D Fighting Falcon).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc