Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Postępy brytyjskiego programu Boxer

Podczas londyńskiej konferencji IAV 2024 przedstawiono nowe informacje na temat postępów brytyjskiego programu transporterów opancerzonych Boxer MIV. Fot. British Army

Podczas konferencji International Armoured Vehicles, która odbyła się w dniach 23-25 stycznia w Londynie, Rheinmetall AG i spółka joint venture Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL) przekazały nowe informacje na temat przebiegu brytyjskiego programu kołowego transportera opancerzonego Boxer MIV.

Grupa Rheinmetall AG potwierdziła rozpoczęcie badań kwalifikacyjnych prototypów Boxera MIV w Wielkiej Brytanii. Odbywają się one na poligonie Millbrook Proving Ground w Bedford. Umożliwić mają finalną kwalifikacja kołowego transportera bojowego 8×8 Boxer MIV, wraz z weryfikacją zgodności charakterystyki pojazdu z wymaganiami British Army. W próbach biorą udział pojazdy wyprodukowane w Niemczech. British Army jest wspierana podczas prób przez konsorcjum ARTEC, producenta Boxerów, i RBSL. Jeśli przebieg prób będzie pomyślny, pierwsze pojazdy seryjne ‒ w wersji dowodzenia ‒ zostaną dostarczone użytkownikowi jeszcze w tym roku. Zostaną one wyprodukowane w zakładzie Rheinmetall AG w Kassel w Niemczech. Obecnie trwa końcowa faza ich montażu. W Wielkiej Brytanii, w zakładzie RBSL w Telford, dopiero niedawno rozpoczęto produkcję elementów pojazdów. Wymagało to 40 mln GBP inwestycji w zakład. Dotychczas rząd Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej zamówił 623 Boxery MIV, przy czym większość powstanie w Wielkiej Brytanii.

Z kolei spółka joint venture RBSL poinformowała, że przedsiębiorstwo Spring Solutions z West Lothian w Szkocji zostało pierwszym brytyjskim poddostawcą w ramach programu lokalizacji wozów Boxer, dostarczając ponad 700 różnych podzespołów przed terminem. Przez kolejne trzy lata będzie dostarczać komponenty na mocy umowy ramowej, co umożliwiło mniejszemu partnerowi RBSL zaplanowanie inwestycji w nowe miejsca pracy,  obiekt magazynowy i nowe rozwiązania związane z organizacją pracy.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Postępy brytyjskiego programu Boxer”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc