Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PIT-RADWAR laureatem Konkursu “Laur Innowacyjności 2019”

10 grudnia 2019 r. w Warszawskim Domu Technika NOT, odbyła się uroczysta Gala podsumowująca IX edycję Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne “Laur Innowacyjności 2019”. Celem Konkursu jest promocja nowoczesnych produktów i usług oferowanych przez firmy polskie i zarejestrowane w Polsce firmy zagraniczne oraz podmioty gospodarcze i osoby fizyczne z Polski i krajów, których innowacyjna oferta może przyczynić się do rozwoju gospodarczego Polski.

PIT-RADWAR S.A. otrzymał Brązowy Laur Innowacyjności w kategorii „Technika wojskowa” za urządzenie sytemu IFF Mark XIIA - Interrogator krótkiego zasięgu IKZ-50P. Nagrodę w imieniu Spółki odebrali Piotr Dyderski - Dyrektor Biura Systemów Radiolokacyjnych oraz Jerzy Miłosz - Dyrektor ds. Badań i Rozwoju PIT-RADWAR S.A.

„PIT-RADWAR to firma, której atutem jest wysoko wykwalifikowana kadra inżynieryjno – techniczna. To dla mnie zaszczyt móc współpracować z ludźmi, których talent, pracowitość i zaangażowanie pozwalają osiągać tak znakomite efekty. – powiedział Prezes Zarządu PIT-RADWAR S.A., Krzysztof Kluza - Jako producent systemów elektroniki profesjonalnej dla Wojska zawsze dbamy o to, żeby nasze urządzenia spełniały najwyższe światowe standardy i wykorzystywały najnowsze technologie. Ogromnie nas cieszy to, że nasze starania są doceniane.”

Interrogator IKZ-50P systemu IFF Mark XIIA jest przeznaczony do współpracy ze stacjami radiolokacyjnymi  krótkiego i bardzo krótkiego zasięgu lub do pracy autonomicznej jako ostatni element prowadzenia identyfikacji przed użyciem uzbrojenia. Pracuje on w modach 4 i 5 (po podłączeniu odpowiedniego szyfratora). Wykorzystanie nowoczesnych układów cyfrowych i algorytmów przetwarzania sygnałów oraz (opcjonalnie) monoimpulsowej metody wyznaczania azymutu i tłumienia listków bocznych (ISLS/RSLS) umożliwia precyzyjną i niezawodną identyfikację obiektów. Rozbudowana autodiagnostyka i modułowa konstrukcja zapewniają szybką lokalizację usterek i krótki czas napraw, a możliwość aktualizacji oprogramowania pozwala na rozszerzanie funkcjonalności urządzenia w przyszłości. Kompaktowa obudowa, niewielki pobór mocy i możliwość pracy z antenami stałymi lub obrotowymi systemu IFF umożliwiają współpracę z szerokim wachlarzem platform SHORAD i VSHORAD.

Organizatorem Konkursu jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna. Mecenasem tegorocznej edycji Konkursu była spółka KGHM Polska Miedź. Konkurs organizowany jest od 2014 roku.

(PIT-RADWAR)

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc