Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

„Nitro-Chem” S.A. z nowym zamówieniem na trotyl dla USA

Fot. Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A.

Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A. są wieloletnim i wiodącym dostawcą materiałów wybuchowych nie tylko dla polskich Sił Zbrojnych. Spółka cieszy się także uznaniem na rynkach międzynarodowych. Strategiczna współpraca z Paramount Enterprises International ze Stanów Zjednoczonych zaowocowała kolejnym kontraktem na dostawy trotylu do produkcji bomb serii Mk oraz amunicji wielkokalibrowej.

Umowa z firmą Paramount Enterprises International (PEI) zakłada regularne dostawy do Stanów Zjednoczonych trotylu, który będzie wykorzystywany do realizacji amerykańskich rządowych programów uzbrojenia na rok 2026. Kontynuacja współpracy potwierdza pozycję „Nitro-Chem” S.A. jako wiarygodnego i zaufanego dostawcy materiałów wybuchowych. Dla spółki podpisanie kolejnych zamówień stanowi potwierdzenie, że „Nitro-Chem” S.A. to solidny partner biznesowy, który od ponad 20 lat z powodzeniem i z sukcesami współpracuje w zakresie bezpieczeństwa militarnego, realizując światowe kontrakty na najwyższym poziomie. Jest to drugie, po zawartym na początku listopada 2023 r., tak duże zamówienie, które otrzymał bydgoski „Nitro-Chem” od amerykańskiego partnera.

- Kontynuacja dostaw trotylu na rynek amerykański jest potwierdzeniem, że nasze zakłady spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości produkcji zgodnie z rygorystycznymi przepisami międzynarodowymi. To także dowód wieloletniego partnerstwa biznesowego opartego na zaufaniu i profesjonalizmie. Dziękuję za to naszemu amerykańskiemu partnerowi, ale przede wszystkim pracownikom spółki. Dzięki ich zaangażowaniu i determinacji „Nitro-Chem” rozwija się, osiągając kolejne sukcesy – powiedział Dominik Sawicki, Prezes Zakładów Chemicznych „Nitro

Chem” S.A.

Podczas podpisywania kontraktu obecni byli przedstawiciele firmy Paramount Enterprises International oraz amerykańskiego przedsiębiorstwa zbrojeniowego General Dynamics Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS). Nie zabrakło też przedstawicieli Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz firmy Pol-mare, która koordynuje transport produktów z bydgoskiej spółki do USA.

Źródło: Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc