Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

MSPO 2021. Polska Grupa Zbrojeniowa zaprasza na targi

Podczas tegorocznej edycji Polska Grupa Zbrojeniowa zaprezentuje bogatą ofertę innowacyjnych rozwiązań i systemów dla Sił Zbrojnych RP i służb mundurowych.  Il.: PGZ S.A.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach od 29 lat jest największym wydarzeniem dla krajowego przemysłu zbrojeniowego. Podczas tegorocznej edycji Polska Grupa Zbrojeniowa zaprezentuje bogatą ofertę innowacyjnych rozwiązań i systemów dla Sił Zbrojnych RP i służb mundurowych.  

Na stoisku Polskiej Grupy Zbrojeniowej podczas MSPO 2021 będzie można obejrzeć m.in.: nowe propozycje platform kołowych – pojazd 4x4 z Huty Stalowa Wola S.A. oraz zmodyfikowane warianty specjalistyczne KTO Rosomak i gąsienicowe, w tym nowe lekkie podwozie gąsienicowe z moździerzem M120. Odwiedzający naszą ekspozycję będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami z obszaru produktowego C4ISR, bogatą ofertą środków bojowych oraz indywidualnym wyposażeniem żołnierza – w tym z nowymi konstrukcjami zarówno z Fabryki Broni „Łucznik” oraz Zakładów Mechanicznych Tarnów. Nie zabraknie również systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, w tym propozycji PIT-RADWAR dla projektu pk. „Noteć” oraz rozwiązań, które polski przemysł przygotował na rzecz programu „Wisła”.

Tegoroczna ekspozycja Polskiej Grupy Zbrojeniowej to ponad 300 rozwiązań przedstawionych przez 28 spółek – systemów, podsystemów i pojedynczych wyrobów, które dostarczamy, oferujemy bądź też przygotowujemy dla Sił Zbrojnych RP, służb mundurowych i na rynki eksportowe. Każdy, kto odwiedzi naszą ekspozycję w hali C będzie miał możliwość zobaczenia tego, co udało nam się w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przygotować powiedział Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ S.A.

Pierwszego dnia targów MSPO 2021 planowane jest podpisanie umów na rzecz dostaw nowego uzbrojenia i sprzętu wojskowego dla SZ RP. W strefie PGZ odbędzie się również m.in. konferencja prasowa dot. postępów prac Konsorcjum PGZ-MIECZNIK w realizacji programu budowy trzech fregat dla MW RP. Drugi dzień obfitować będzie w porozumienia oraz umowy partnerskie z przedsiębiorstwami z innych krajów. W hali C na scenie głównej odbędą się również debaty dotyczące programu „Wilk”, organizowane przez OBRUM oraz prezentacja sukcesów i osiągnieć polskiego przemysłu obronnego w programie OCEAN2020, w którym przoduje OBR CTM.  W tym dniu oficjalnie świętować będziemy 45-lecie naszej spółki PCO.

W trzecim dniu targów zapraszamy na konferencję „Wojsko – Nauka – Przemysł”, podczas której eksperci będą rozmawiać na temat innowacyjności oraz impulsów rozwojowych w krajowej zbrojeniówce. Przewidujemy również umowy i porozumienia – zarówno biznesowe, jak i dotyczące współpracy z renomowanymi ośrodkami akademickimi oraz placówkami badawczymi.

Ostatni dzień MSPO 2021 to dzień wręczenia nagród Defender oraz innych wyróżnień. W tym roku do tego prestiżowego konkursu zgłoszono kilkanaście produktów, które opracowały spółki wchodzące w skład PGZ – m.in. konstrukcje broni strzeleckiej, systemy wieżowe oraz innowacyjne środki bojowe.

Trwające od 7 do 10 września MSPO 2021 to dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej doskonała okazja do spotkań z przedstawicielami przemysłu, sił zbrojnych i rządów w zakresie kontraktów eksportowych oraz wspólnego ofertowania na rynki trzecie. Budowanie relacji z innymi firmami z sektora obronności i świata nauki służy m.in. rozszerzaniu oferty produktowej Grupy, jak i włączaniu spółek w łańcuchy dostaw zagranicznych koncernów zbrojeniowych.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc