Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. dostarczy treningowe pociski CATM-120

Fot. Łukasz Pacholski

15 maja Agencja Uzbrojenia poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego w sprawie zakupu partii pocisków treningowych CATM-120 AMRAAM, które są przeznaczone do wielozadaniowych samolotów bojowych F-16C/D Jastrząb.

Ostatecznie w powyższym postępowaniu wpłynęła jedna oferta należąca do spółki Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o., która została przyjęta przez zamawiającego. Decyzja komisji przetargowej została ogłoszona 9 maja bieżącego roku. Jak wskazuje komunikat, oferta spełnia wszystkie wymagania i uzyskała 100% punktów. Postępowanie przetargowe w powyższym programie zostało zapoczątkowane w sierpniu 2022 roku. Ogółem przedmiotem zamówienia jest dostawa 22 treningowych pocisków CATM-120C, które są wersją pocisków AIM-120C-5 AMRAAM stanowiących główne uzbrojenie powietrze-powietrze wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb. Nowa partia ma uzupełnić partię CATM-120 dostarczonych przez Stany Zjednoczone wraz z samolotami.

Jednocześnie jest to pierwszy przetarg, dotyczący uzbrojenia bądź sprzętu szkolno-treningowego przeznaczonego przede wszystkim do floty 48 Jastrzębi, które ogłoszono w lecie 2022 roku i który osiągnął etap wyboru oferenta oraz oczekiwania na podpisanie umowy. CATM-120 pozwala na symulację użycia bojowego AIM-120 w zakresie podwieszania, naprowadzania oraz usunięcia z wyrzutni. Dodatkowo są często wykorzystywane na różnorodnych pokazach i prezentacjach samolotów, co jednocześnie ogranicza zużycie bojowych pocisków, które znajdują się w zasobach Sił Powietrznych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc