Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Marcin Kubica dołączył do GRUPY WB

Marcin Kubica nowym dyrektorem operacyjnym Grupy WB. Fot. Grupa WB

Marcin Kubica, doświadczony menedżer o ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w zarządzaniu spółkami kapitałowymi, dołączył do GRUPY WB. Objął stanowisko dyrektora operacyjnego grupy kapitałowej, w której skład wchodzi 20 spółek w Polsce i za granicą. GRUPA WB to wiodący producent systemów C4I, łączności i komunikacji, systemów bezzałogowych oraz rozwiązań dla bezpieczeństwa publicznego.

- GRUPA WB to imponująca grupa kapitałowa rozwijająca zaawansowane technologie, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych rozwiązań w sektorze obronnym i cywilnym. Jej mocą jest potężna synergia, pełna integracja kompetencji i wiedzy inżynierskiej różnych przedsiębiorstw. Dzięki temu GRUPA WB jest jednym z najbardziej innowacyjnych podmiotów na rynku światowym - oświadczył Marcin Kubica.

Fot. Grupa WB

Marcin Kubica jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, z ukończoną aplikacją radcowską i sędziowską. To doświadczony menedżer, który przed ponad dwadzieścia lat zarządzał spółkami kapitałowymi. Jest między innymi współtwórcą sukcesu grupy Lubawa oraz współautorem projektu jej strategii rozwoju.

- Objąłem stanowisko dyrektora operacyjnego Grupy WB. Ogromnie się z tego cieszę i uważam to za prawdziwy zaszczyt. Praca w tej renomowanej strukturze to fantastyczna przygoda, na którą z całego serca jestem otwarty. Jestem przekonany, że w dynamicznej i innowacyjnej atmosferze GRUPY WB osiągniemy wspólne sukcesy i stworzymy rozwiązania przekształcające wyzwania w możliwości i przyszłe osiągnięcia - dodał dyrektor operacyjny GRUPY WB.

W swojej karierze zawodowej Marcin Kubica był członkiem Konwentu Akademii Wojsk Lądowych, Wielkopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości oraz zespołów sterujących licznych centrów naukowo-technicznych. Jest też inicjatorem Humanitarian Expo oraz konferencji Współczesne Uwarunkowania Maskowania. 

GRUPA WB jest zatrudniającym dwa tysiące inżynierów i konstruktorów polskim producentem zaawansowanych rozwiązań technicznych, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energetyki, elektromobilności i obronności.

Źródło: informacja prasowa Grupy WB

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc