Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Lockheed Martin z umową na produkcję sprzętu dla ósmej baterii systemu THAAD

Po kilku latach Departament Obrony wznowił zakupy sprzętu niezbędnego do formowania kolejnych jednostek uzbrojonych w system THAAD. Fot. Lockheed Martin

21 kwietnia korporacja Lockheed Martin poinformowała o podpisaniu umowy z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych w sprawie uruchomienia procesu produkcji wyposażenia niezbędnego do sformowania ósmej baterii systemu THAAD w strukturach armii amerykańskiej.


Powyższy kontrakt został zawarty 8 kwietnia i ma wartość 74 mln USD. Na jego mocy Lockheed Martin dostarczy sześć wyrzutni, moduł kierowania ogniem i łączności oraz niezbędny sprzęt obsługowy. Termin realizacji zlecenia określono na koniec września 2025 roku. Jak komentuje producent, zamówienie sprzętu dla kolejnej baterii pokazuje rosnące zaufanie decydentów do systemu, który w ostatnich miesiącach przeszedł swój debiut bojowy (17 stycznia bateria należąca do Zjednoczonych Emiratów Arabskich została aktywowana w celu przechwycenia pocisku balistycznego, który mógł uderzyć w instalacje naftowe w rejonie Al Dhafra). Co ciekawe, kwietniowy kontrakt to wznowienie procesu dostaw – pierwsza bateria systemu THAAD w strukturach US Army została aktywowana w maju 2008 roku. Do grudnia 2016 roku sformowano i aktywowano sześć kolejnych.

Obok produkcji na potrzeby Departamentu Obrony, korporacja Lockheed Martin wraz z partnerami uruchomiła proces produkcyjny na rzecz klientów eksportowych. Dotychczas dostarczono sprzęt dla pojedynczej baterii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także realizowana jest umowa dotycząca produkcji i dostaw sprzętu do Arabii Saudyjskiej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc