Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

BAE Systems dostarczy nowe głowice samonaprowadzające dla THAAD

BAE Systems otrzymało od firmy Lockheed Martin kontrakt na zaprojektowanie i produkcję nowej generacji termolokacyjnych głowic samonaprowadzających dla rakietowego systemu antybalistycznego Terminal High Altitude Area Defense (THAAD). Ta kluczowa technologia naprowadzania na cel pomaga chronić Stany Zjednoczone i ich sojuszników przed pociskami balistycznymi. Prace nad głowicami poprawią zdolność systemu obrony antybalistycznej do neutralizacji większej liczby zagrożeń oraz polepszą proces produkcji.

„Głowica samonaprowadzająca THAAD jest kluczowym produktem w naszym portfolio amunicji precyzyjnej, który został doceniony za swoje sprawdzone zdolności przechwytywania pocisków balistycznych. Jest potwierdzeniem naszych kompetencji do dostarczania zaawansowanych systemów celowniczych i naprowadzania dla amunicji o precyzji krytycznej” – powiedział Barry Yeadon, dyrektor programu THAAD w BAE Systems. „Kontrakt jest dowodem naszego ciągłego sukcesu w programie i pozwala nam rozwijać sprawdzony projekt i zapewnić przyszłość programowi Missile Defense Agency (MDA)”.

System THAAD przechwytuje i niszczy za pomocą energii kinetycznej wrogie pociski balistyczne podczas ostatniej lub terminalnej fazy lotu. Głowica samonaprowadzająca BAE Systems pokazuje w podczerwieni obrazy, które naprowadzają pociski przechwytujące na wyznaczone cele, niszcząc głowice balistyczne wroga wewnątrz lub na zewnątrz atmosfery ziemskiej. Firma rozwija i produkuje technologię głowic samonaprowadzających pocisków rakietowych od ponad czterech dekad i do tej pory dostarczyła ponad 500 głowic dla THAAD.

THAAD jest integralną częścią misji MDA polegającej na opracowaniu zintegrowanego, warstwowego systemu obrony przeciwrakietowej. Jego zdolność przechwytywania na dużych wysokościach redukuje skutki działania pocisków wroga zanim dotrą one na ziemię, a jego niewybuchowe kinetyczne działanie minimalizuje ryzyko detonacji. THAAD to bardzo skuteczny system reagowania na zagrożenie, jakim są pociski balistyczne.

Głowice samonaprowadzające THAAD firmy BAE Systems są montowane, integrowane i testowane w zakładach firmy w Nashua w stanie New Hampshire oraz Endicott w stanie Nowy Jork. Część prac projektowych nad technologią głowic samonaprowadzających nowej generacji zostanie przeprowadzona w Huntsville w stanie Alabama, gdzie firma wynajmuje i buduje najnowocześniejszy obiekt. Program głowic samonaprowadzających THAAD zapewnia inżynierom możliwość dołączenia na wczesnym etapie do najnowocześniejszego programu projektowego w Rocket City.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc