Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Liczy się tylko zmiana! Drony w monitoringu, inspekcji i ochronie

Czy terabajty danych pozyskiwane przez latające roboty są rzeczywiście potrzebne? Monitoring i inspekcja infrastruktury przy pomocy dronów precyzyjnie mierzy, obrazuje i analizuje stan infrastruktury energetycznej, przemysłowej, transportowej. Umożliwia szybką identyfikację usterek, uszkodzeń i potencjalnych zagrożeń. W przypadku energetyki i gazownictwa to identyfikacja uszkodzeń infrastruktury czy detekcja anomalii w wyciekach gazu. Na seminarium online ILOT postawi pytania o potrzeby branży, aby zidentyfikować potencjalne kierunki rozwoju usług dronowych oraz samego sprzętu do precyzyjnego obrazowania: czujników, kamer, lidarów.

Obecnie tworzy się wiele zastosowań związanych z technologiami bezzałogowymi, odbywają się pilotaże, ale też zamawia się już codziennie usługi z tego zakresu.

Podczas seminarium ILOT zostaną przedstawione najlepsze praktyki i osiągnięcia w obszarze inspekcji z dronów, w tym studia przypadków od budownictwa po energetykę. W porównaniu do tradycyjnych metod oblotu śmigłowcem mówimy o większej precyzji, odpowiednio dobranej ilości danych, efektywności i oszczędności czasu i kosztów.

Postawione zostaną pytania o wyzwania branż energetycznych, przemysłowych, gazowych, budownictwa i ochrony. Co jest dla nich ważniejsze: wykrycie zmiany (korzystnej i niekorzystnej w stosunku do poprzedniego oblotu) i dzięki temu wsparcie procesu podejmowania decyzji, czy też chęć pozyskania ogromnej ilości danych, których nie będą w stanie przetworzyć?

ILOT zaprasza na drugie spotkanie foresight w postaci seminarium online, które jest kontynuacją refleksji strategicznej o przyszłości sektora dronowego w Polsce.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 marca 2024, o godz. 14:00.

Szczegóły oraz rejestracja: https://ilot.lukasiewicz.gov.pl/seminaria-online/monitoring/

Źródło: informacja prasowa ILOT

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc