Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

KuRFS i Coyote wykrywają oraz niszczą bezzałogowce powietrzne [WIDEO]

Fot. RTX

Firma Raytheon, należąca do korporacji RTX, z powodzeniem zademonstrowała możliwości zintegrowanego systemu obronnego LIDS (Low, slow, small-unmanned aircraft Integrated Defense System) podczas corocznego letniego okresu testowego US Army.

Pracujący w paśmie Ku system KuRFS (Ku-band Radio Frequency System) oraz rodzina kinetycznych efektorów bezzałogowych Coyote zademonstrowały możliwości wykrywania i zwalczania małych BSP. Opierając się na podobnym sukcesie w letnich okresach testowych US Army w 2021 i 2022 roku, KuRFS i Coyote ponownie okazały się skuteczne, spełniając wszystkie wymagania testowe przeciwko szybkim, manewrującym celom powietrznym.

Stały, 360-stopniowy dozór systemu KuRFS wyróżnił się w teście warunków skrajnych, z powodzeniem wykrywając i śledząc złożony rój ponad 30 bezzałogowych statków powietrznych. Coyote pokonał kilka celów, pojedynczych i rojów, demonstrując skrócone ramy czasowe przygotowania do ataku w celu pokonania wielu zagrożeń. Testy potwierdziły ostatnie ulepszenia sprzętowe i programowe wprowadzone do obydwu systemów w celu optymalizacji możliwości i wydajności.

Międzynarodowe zainteresowanie tymi systemami jest wysokie, a kilka krajów sojuszniczych prosi o informacje i briefingi na ich temat. Armia Stanów Zjednoczonych wzmacnia obecnie swoją obronę przed dronami za pomocą LIDS, przyznając Raytheonowi kontrakt w październiku 2022 roku na wyposażenie weń dwóch dywizji, a następnie umowę na dodatkową liczbę stacjonarnych i mobilnych systemów LIDS podpisaną na początku tego roku w celu dalszego wsparcia Centralnego Dowództwa Armii USA. Niedawno zawarto trzeci kontrakt, mający na celu wyposażenie trzeciej dywizji US Army.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc