Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

IV Targi Lotnicze Aviation Expo już w najbliższy weekend w Targach Kielce

Fot. Targi Kielce

Samoloty lekkie, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy w weekend 17-18 września będzie można zobaczyć w Kielcach podczas targów Aviation Expo. Część sprzętu zostanie wystawiona w Targach Kielce, a pozostałe maszyny wszyscy chętni obejrzą na lotnisku w podkieleckim Masłowie. Wystawie towarzyszyć będą konferencje branżowe i debaty z udziałem ekspertów.

W tym roku na Aviation Expo pojawi się prawie 50 wystawców, a wśród nich SkyDream, SkyDealer, Manufaktura Lotnicza, Aeroprakt i wielu innych.

Jakie maszyny zostaną zaprezentowane w Kielcach? Zobaczymy między innymi samolot Shark, którym 19-letnia Zara Rutherford samotnie okrążyła kulę ziemską – tym samym przechodząc do historii. Firma Aeroprakt pokaże modele A32 oraz A22 – samoloty bezpieczne, komfortowe i szybkie (oba modele osiągają ponad 200km/h). Manufaktura Lotnicza pochwali się wiatrakowcami Argon 915iS GTL oraz Argon Sti z silnikiem Edge Performance 155 HP, na którym prędkość 210 km/h nie robi najmniejszego wrażenia.

Na zwiedzających czekać będą również: wiatrakowiec Cavalon firmy AutoGyro, śmigłowiec ultralekki Dynali H3 w wariancie Sport, a także samoloty ultralekkie: Czajka, Viper SD4, Virus SW czy Tecnam P92 Echo MkII.

Tegoroczna wystawa lotnicza została podzielona pomiędzy dwie lokalizacje: maszyny trafią do hali Targów Kielce, ale również na lotnisko w Masłowie, koło Kielc. Działający tam Aeroklub Kielecki przyjmie pod swój dach sprzęt, który ze względu na gabaryty i wymagania nie mógłby zostać wystawiony w halach kieleckiego centrum wystawienniczego.

Aviation Expo to nie tylko wystawa podniebnych statków – na gości czekać będą konferencje i spotkania z ekspertami. W sobotę odbędzie się Europejskie Forum Aeroklubów oraz konferencja Technology and Law for Aviation, natomiast drugi dzień targów będzie okazją do dyskusji na temat statków bezzałogowych – podczas Global Drone Conference.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc