Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

IAI z kontraktem na dostawę systemów SIGINT

Fot. IAI

1 maja izraelska korporacja Israel Aerospace Industries poinformowała o podpisaniu kontraktu z nieujawnionym klientem w sprawie dostaw systemów SIGINT oraz łączności przeznaczonych dla załogowych i bezzałogowych statków powietrznych.

Jak wskazuje komunikat, umowa ma wartość ponad 100 mln USD i obok dostaw wyposażenia pokładowego obejmie także wsparcie eksploatacyjne przez nieujawniony okres czasu. IAI nie wskazuje terminu realizacji kontraktu eksportowego, ani platform, na których będą zamontowane zakontraktowane systemy obu kategorii. Potencjalnymi kierunkami mogą być kraje Azji dalekowschodniej, Bliskiego Wschodu bądź któreś z państw NATO. Wśród tych ostatnich ważnym klientem są choćby Włochy, które sukcesywnie rozbudowują potencjał rozpoznawczy w oparciu o samoloty bazujące na Gulfstream G550.

Należąca do IAI spółka Elta Systems ma w swojej ofercie różnorodne rozwiązania SIGINT oraz łączności, które można zintegrować i zainstalować na różnych typach statków powietrznych (bezzałogowych, opartych na odrzutowych maszynach dyspozycyjnych czy innych wyspecjalizowanych typach samolotów). Są one zaprojektowane tak aby sprostać wyzwaniom współczesnego pola walki. Dzięki systemom transmisji danych, informacje mogą być przekazywane do kluczowych stanowisk dowodzenia w czasie rzeczywistym.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc