Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Fundusze na wydłużenie eksploatacji F-16

26 czerwca Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oraz Cherooke Nation Aerospace and Defense podpisali wieloletnią umowę w sprawie dostaw komponentów przeznaczonych do realizacji prac nad wydłużeniem żywotności samolotów F-16C/D Fighting Falcon.

Ogólna wartość umowy wynosi 403 mln dolarów i zakłada realizację do końca maja 2029 roku. Na jej mocy powyższa firma dostarczy pakiety części, które zostaną wykorzystane do przeglądów strukturalnych oraz napraw wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Fighting Falcon, które przechodzą prace związane z wydłużeniem resursu technicznego dla US Air Force. Powyższe prace są realizowane w centrum logistycznym USAF w bazie lotniczej Hill w stanie Utah.

W ramach planowanego programu, Amerykanie chcą wydłużyć żywotność 300 samolotów – każdy z nich będzie dysponować resursem technicznym powiększonym do 12 tys. godzin (czyli o 4000 więcej niż dotychczas). To zaś ma umożliwić ich eksploatację przez kolejne lata, zarówno do celów szkolno-reprezentacyjnych oraz bojowych (jako uzupełnienie powiększającej się floty samolotów V generacji). Dodatkowo Amerykanie planują sprzedaż usługi do licznej grupy klientów eksportowych, istnieje szansa, że pierwszym z nich będzie Chorwacja, która chce wydłużyć resurs techniczny samolotów kupionych z Izraela.

(ŁP) Foto: USAF
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc