Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

FlyEye poleciał na WAT

Grupa WB sprzedała i już dostarczyła zestaw BSL FlyEye 3.0 do Wojskowej Akademii Technicznej. Fot. Grupa WB

14 grudnia Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego poinformowała o podpisaniu umowy z Grupą WB w sprawie dostawy bezzałogowego aparatu latającego nowej generacji, który trafi na wyposażenie powyższej uczelni. Zgodnie z dostępnymi informacjami mowa o FlyEye 3.0, który został już dostarczony przez producenta.

Umowa pomiędzy stronami została podpisana 22 listopada i ma wartość 1 mln PLN netto. Oferta Grupy WB była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego - postępowanie przetargowe ogłoszono w październiku bieżącego roku. W skład zamówionego zestawu wchodzi platforma latająca o maksymalnej masie startowej powyżej 10 kg, dwie stacje kierowania, pojedynczy trenażer komputerowy, komplet systemu łączności i zasilania, zestaw do przechowywania i przenoszenia BSL, pakiet serwisowy oraz usługa szkolenia z zakresu obsługi i eksploatacji BSL. Dostarczony sprzęt ma pozwolić na zwiększenie potencjału dydaktycznego placówki.

BSL FlyEye 3.0 to najnowszy model popularnej rodziny bezzałogowych aparatów latających produkowanych przez Grupę WB. Powyższy sprzęt jest eksploatowany m.in. przez jednostki Wojska Polskiego i jest intensywnie eksploatowany w działaniach operacyjnych na pograniczu z Białorusią. Dodatkowo producent prowadzi działania marketingowe związane ze sprzedażą eksportową - m.in. w ostatnich tygodniach był promowany na odbywających się w Egipcie targach EDEX 2021.

Poza zakupem BSL FlyEye 3.0 WAT podpisał kontrakt z firmą STEELER Marcin Piasecki w sprawie zakupu mobilnego stanowiska kierowania i kontroli BSP nowej generacji. Zostanie ono zamontowane w busie. Koszt tego pojazdu to 264 tys. PLN netto.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc