Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Embraery do końca 2018 roku

30 stycznia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o zawarciu (29 grudnia) umowy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT dotyczącej dalszej usługi czarteru dwóch samolotów pasażerskich Embraer ERJ-175, które są wykorzystywane do transportu rządowych VIP.

Powyższe zamówienie negocjowano z jednym usługodawcą, który realizuje umowę z końca 2013 roku. Dzięki temu ważne osobistości będą wykorzystywać Embraery do końca bieżącego roku. Powyższy krok to wynik procesu wdrażania samolotów wojskowych – Gulfstream G550 oraz Boeing 737, których załogi nie osiągnęły jeszcze pełnej gotowości operacyjnej. Według Inspektoratu Uzbrojenia, loty HEAD będą mogły rozpocząć w drugiej połowie bieżącego roku. Obecnie G550 mogą już wypełniać loty z urzędnikami rządowymi.

Informacja o wydłużeniu umowy na czarter samolotów Embraer ERJ-175 od PLL LOT została upubliczniona przez Inspektorat Uzbrojenia 6 grudnia zeszłego roku. Rząd wykorzystuje do transportu samoloty o rejestracjach SP-LIG oraz SP-LIH – oba zostały formalnie zamówione przez (nieistniejące) linie lotnicze Eurolot i dostarczone we wrześniu 2009 roku. Od połowy 2010 roku są leasingowane przez Inspektorat Uzbrojenia do lotów z VIP.

Nowa umowa spowodowała, ponowne, zwiększenie ich aktywności operacyjnej. Pod koniec zeszłego roku zakończyły loty 21 grudnia, tak od stycznia były w powietrzu około 15 razy przewożąc delegacje do Szwajcarii, Węgier, Belgii.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc