Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Drugi Tide w drodze do domu

3 sierpnia stocznię Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering w Okpo opuścił okręt zaopatrzeniowy RFA Tiderace, czyli druga jednostka typu Tide budowana w Republice Korei na zamówienie brytyjskiego Ministerstwa Obrony.

Łącznie Londyn zamówił cztery okręty zaopatrzeniowe, które są budowane w Republice Korei, a później wyposażane w sprzęt wojskowy w Wielkiej Brytanii w stoczni w Falmouth. Cała seria będzie służyć do przewozu ładunków płynnych, które będą przekazywane na inne jednostki metodą RAS. Wszystkie będą eksploatowane przez Royal Fleet Auxiliary - cała seria ma wejść do służby do końca 2018 roku.

Cała czwórka stanowi zastępstwo dla już wycofanej pary okrętów typu Rover oraz Leaf. Potrzebują następców ze względu na przepisy zabraniające eksploatacji tankowców jednokadłubowych. Okręty typu Tide nie będą jedynymi zaopatrzeniowcami budowanymi w Republice Korei dla państw NATO. W Okpo prowadzone są prace związane z ukończeniem pojedynczego okrętu dla Marynarki Wojennej Norwegii – nosi on nazwę Maud. Podobnie jak brytyjskie jednostki instalacja wyposażenia wojskowego zostanie zrealizowana w Europie.

(ŁP) Foto: DSME
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc