Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

SEA dostarczy wyrzutnie celów pozorowanych do niszczycieli i fregat Royal Navy

Wyrzutnia celów pozorowanych Ancilia. Fot. SEA

SEA (Systems Engineering & Assessment Ltd., grupa Cohort Plc) otrzymała od Ministerstwa Obrony Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej kontrakt o wartości 135 mln GBP na dostawę wyrzutni celów pozorowanych Ancilia, przeznaczonych do instalacji na okrętach nawodnych Royal Navy.

Ancilia została wybrana przez brytyjskie Ministerstwo Obrony w ramach programu pozyskania środków walki radioelektronicznej Electronic Warfare Countermeasures Increment 1a (EWCM 1a) dla Królewskiej Marynarki Wojennej. Ancilia zapewnia skuteczną i szybką ochronę przed współczesnymi zagrożeniami przeciw okrętom. Wyrzutnie zostaną zainstalowane na niszczycielach typu 45 Daring oraz fregatach 26 City i 31 Inspiration.

Nowa wyrzutnia jest ruchoma i wystrzeliwuje amunicję w określonym kierunku, w celu zwiększenia jej skuteczności. Możliwość ruchu Ancilii eliminuje potrzebę manewrowania okrętem w celu przeciwdziałania zbliżającym się zagrożeniom. Jej stosunkowo niewielkie rozmiary i masa umożliwiają szybką instalację na szerokiej gamie platform morskich, a także pozwalają na skonfigurowanie odpalania wielu typów wabików w różnych pozycjach, zapewniając elastyczne rozwiązanie w zakresie środków zaradczych.

EWCM 1a stanowi część programu morskiej walki elektronicznej, którego celem jest stopniowa aktualizacja systemów dozoru elektronicznego okrętów nawodnych, dowodzenia i kontroli walki elektronicznej oraz możliwości przeciwdziałania w ciągu najbliższych 20 lat.

W celu opracowania Ancilii, SEA nawiązała współpracę z inną firmą grupy Cohort - Chess Dynamics. Chess Dynamics projektuje i rozwija systemy wymagające precyzyjnego ruchu w złożonych środowiskach. Wyrzutnia została zaprojektowana częściowo w oparciu o istniejące systemy używane w Royal Navy, aby zminimalizować złożoność integracji. Oprócz prac nad integracją systemów i oprogramowania, SEA i Chess będą produkować i eksportować Ancilię.

SEA ma już kontrakt na zaprojektowanie i dostawę nowego pokładowego systemu elektronicznego do eksploatowanych obecnie przez Royal Navy nieruchomych wyrzutni środków przeciwdziałania SeaGnat, który będzie w dużej mierze wspólny z rozwiązaniem EWCM 1a, zmniejszając w ten sposób ryzyko i zapewniając ujednolicenie w całej flocie.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc