Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Części do UKM 2000

Spółka ZM Tarnów S.A. dostarczy w bieżącym roku kolejną partię części przeznaczonych do UKM 2000. Fot. ZM Tarnów S.A.

4 lutego 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o podpisaniu umowy z należącymi do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Zakładami Mechanicznymi Tarnów S.A. w sprawie dostawy technicznych środków materiałowych do uniwersalnych karabinów maszynowych rodziny UKM 2000C/P.


Powyższa umowa została zawarta 31 stycznia i ma wartość 1,3 mln PLN bez VAT. Obejmuje dostawy części do UKM 2000P oraz UKM 2000C do końca bieżącego roku. Zamówienie prowadzone było w ramach procedury ograniczonej – jest to kontynuacja umowy ramowej, która została zawarta z ZM Tarnów S.A. w sierpniu 2018 roku. ZM Tarnów S.A. produkuje i oferuje trzy podstawowe wersje uniwersalnych karabinów maszynowych UKM 2000. Poza standardowym UKM 2000P w skład rodziny wchodzą: UKM-2000C („C”-„czołgowy”, montowany np. w wieżach HITFIST-30P, instalowanych na kbwp Rosomak) i UKM-2000D („D”-„desantowy”, z drewnianą kolbą składaną). Wprowadzana w 2004 roku do uzbrojenia broń była poddawana na przestrzeni czasu także innym zmianom.

UKM 2000 to podstawowy typ uniwersalnego karabinu maszynowego eksploatowanego w Wojsku Polskim. Broń zasilana amunicją 7,62x51 mm NATO. Dotychczas wyprodukowano ponad 1500 egzemplarzy, a poza Polską trafiły także na eksport (m.in. do Nigerii).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc