Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Boeing z umową na wsparcie techniczne śmigłowców AH-64E Apache w Australii

Fot. Boeing

7 lutego Boeing poinformował o podpisaniu kontraktu z Departamentem Obrony Australii w sprawie realizacji usługi wsparcia technicznego śmigłowców bojowych AH-64E Apache, które mają trafić na uzbrojenie tego państwa.

Kontrakt obejmuje okres siedmiu lat. Na jego mocy amerykański producent ma zbudować centra logistyczne w miastach Townsville, Oakey oraz Brisbane. Łącznie pozwoli to na zatrudnienie ponad 230 osób. Specjaliści mają zajmować się wsparciem eksploatacji 29 AH-64E Apache, a także urządzeń treningowych, które mają zostać dostarczone w ramach programu zakupu wiropłatów. Powyższa umowa to kolejny etap zaangażowania przemysłowego koncernu Boeing w Australii. W ubiegłym roku Boeing zawarł pięć umów z lokalnymi firmami, które dołączyły do globalnego łańcucha dostawców komponentów.

Dostawy zamówionych AH-64E Apache do Australii mają rozpocząć się w 2025 roku. Zgodnie z harmonogramem Departamentu Obrony tego kraju, wstępna gotowość operacyjna ma zostać ogłoszona w drugiej połowie 2026 roku. Boeing oraz Departament Obrony Stanów Zjednoczonych podpisali kontrakt produkcyjny na powyższe maszyny w marcu 2023 roku – ich dostawy mają zostać zakończone do końca 2027 roku.

Boeing, w ramach współpracy z przemysłem australijskim, realizuje projekty wsparcia fabrycznego innych typów statków powietrznych eksploatowanych w tym kraju. Wpisuje się to w projekt wzrostu kompetencji lokalnych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc