Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Babcock dostarczy wyposażenie do koreańskiego okrętu podwodnego

Fot. Babcock

Spółka Babock International i południowokoreańska grupa stoczniowa Hanwha Ocean zawarły umowę na dostawę systemu WHLS do szóstego okrętu podwodnego typu Jangbogo-III, budowanego dla Marynarki Wojennej Republiki Korei.

Kontrakt dotyczy wyprodukowania i instalacji systemu WHLS (weapons handling launch system) na szóstym okręcie podwodnym typu Jangbogo-III (program KSS-III), będącym jednocześnie trzecią jednostką drugiej, zmodyfikowanej serii KSS-III Batch II. Główne komponenty systemu zostaną wyprodukowane w Wielkiej Brytanii, zaś reszta w Republice Korei, na mocy licencji.

System WHLS przeznaczony jest do transportu i przeładunku uzbrojenia oraz jego wystrzeliwania. Służy do tego podsystem ATP (Air Turbine Pump), wykorzystujący turbinę pneumatyczną z zaworem programowalnym do wytworzenia podciśnienia w zbiorniku regulacyjnym, które w odpowiednim momencie tworzy impuls wodny wyrzucający torpedę lub inne uzbrojenie z wyrzutni. ATP jest kompaktowy i zużywa mniej sprężonego powietrzna niż systemy konwencjonalne, przez co jest cichszy i wymaga mniej prac serwisowych oraz obsługowych.

Babcock dostarczył już WHLS do wszystkich poprzednich jednostek programu KSS-III. Obecnie trwa montaż instalacji na czwartym okręcie, czyli pierwszej jednostce KSS-III Batch II. Dodajmy, że taki okręt będzie oferowany Polsce przez Hanwha Ocean w ramach programu Orka.

System WHLS trafił na okręty podwodne Wielkiej Brytanii (atomowe typu Astute), Kanady (konwencjonalne typu Victoria), Hiszpanii (konwencjonalne typu S-80+) i Republiki Korei (konwencjonalne typu KSS-III).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc