Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Babcock będzie serwisował brazylijski śmigłowcowiec Atlântico

Fot. NAM Atlântico będzie serwisowany w kooperacji z firmą Babcock. Fot. Babcock.

Firma Babcock International Group podpisała czteroletni kontrakt na zapewnienie wsparcia przez cały okres eksploatacji okrętu flagowego Marinha do Brasil, śmigłowcowca desantowego Atlântico.

Atlântico to dawny HMS Ocean, służący w brytyjskiej Royal Navy, sprzedany Marynarce Wojennej Federacyjnej Republiki Brazylii w 2018 roku za 84 mln GBP. Jednostka jest klasyfikowana jako NAM (Navio Aeródromo Multipropósito), czyli wielozadaniowy okręt lotniczy.

W ramach pakietu wsparcia przez cały okres eksploatacji Atlântico firma Babcock zapewni planowanie i realizację remontów, doradztwo techniczne i transfer wiedzy. Pomoże również Marinha do Brasil w opracowaniu systemu zarządzania częściami zamiennymi do okrętu, zapewni szereg technicznych pakietów szkoleniowych dla personelu na pokładzie i w bazie marynarki wojennej, a także opracuje i zainstaluje na Atlântico unowocześnienia (nie wiadomo, o jakie chodzi).

Zespół pracujący w lokalnie zostanie zlokalizowany w Arsenal de Marinha do Rio de Janeiro, głównym centrum napraw i bazie Marinha do Brasil, aby zrealizować ten pakiet prac, wspierany przez zespół pracujący w Wielkiej Brytanii, który zapewni wsparcie techniczne z szerszego zakresu działalności Babcocka.

Realizacja kontraktu już się rozpoczęła, a obecność w Brazylii została ustanowiona przed pierwszym okresem remontowym, który ma się rozpocząć w tym miesiącu.

Przypomnijmy, firma Babcock International Group została też wybrana przez konsorcjum PGZ-Miecznik na dostawcę projektu fregaty Miecznik dla Marynarki Wojennej RP i związanego z jej budową transferu technologii i wiedzy.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc