Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. serwisują Morską Jednostkę Rakietową

1 września 18. Wojskowy Oddział Gospodarczy poinformował o podpisaniu umowy serwisowej z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A. w sprawie realizacji prac przy wyposażeniu Morskiej Jednostki Rakietowej.

Powyższa umowa, o wartości 38 mln złotych brutto, została zawarta 31 lipca bieżącego roku. W jej ramach specjaliści WZE S.A. będą realizować serwis oraz wsparcie techniczne dla systemu NSM-CDS, który stanowi główny oręż powyższej jednostki Marynarki Wojennej. Prace będą realizowane w przypadku niemożności usunięcia usterek przez etatową załogę MJR oraz warsztaty remontowe Sił Zbrojnych ze względu na brak specjalistycznego oprzyrządowania.

Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. są certyfikowanym partnerem serwisowym dla koncernu Kongsberg, który dostarcza sprzęt i wyposażenie dla Morskiej Jednostki Rakietowej. To właśnie w zakładach w podwarszawskiej Zielonce ulokowano większość zobowiązań offsetowych wynikających z zakupu norweskich pocisków rakietowych NSM. Pełne możliwości serwisowe systemu, w tym rakiet NSM, mają zostać osiągnięte w listopadzie 2018 roku.

Polska była pierwszym eksportowym klientem na pociski Kongsberg NSM. W trzech transzach zamówiono ponad 60 rakiet. Dwie z nich zużyto w czasie ćwiczeń, które zrealizowano na poligonie w północnej Norwegii.

(ŁP) Foto: Marynarka Wojenna
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc