Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WCBKT S.A. z umową na kolejne urządzenia obsługi naziemnej

Fot. PGZ S.A.

29 maja Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. poinformowała o podpisaniu przez Agencję Uzbrojenia oraz Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologicznym S.A. umowy w sprawie dostawy kolejnej partii urządzeń przeznaczonych do obsługi naziemnej statków powietrznych.

Jak wskazują upublicznione informacje, umowa obejmuje dostawę dwóch sztuk LSP/N (Lotnicza Sprężarka Powietrza) oraz jednego lotniskowego urządzenia zasilania elektroenergetycznego samolotów Luzes V/N. W udzieleniu zamówienia zastosowano negocjacje z wybranym podmiotem – stosowna informacja została opublikowana przez Agencję Uzbrojenia 14 maja bieżącego roku. Urządzenia mają być przystosowane do eksploatacji ze statkami powietrznymi eksploatowanymi w Polsce – trafią do niewymienionych baz lotniczych w kraju.

Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem ma związek z chęcią unifikacji wyposażenia na lotniskach wojskowych. WCBKT S.A. dostarczyło do Wojska Polskiego ponad 100 egzemplarzy Luzes V/N oraz 19 sztuk LSP/N.

Dostarczane przez WCBKT S.A. opracowane i wyprodukowane w spółce urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP), są wykorzystywane w procesie obsługi wszystkich typów statków powietrznych użytkowanych w Siłach Zbrojnych RP oraz zabezpieczają, w razie potrzeby, proces obsługi wojskowych statków powietrznych innych państw, bazujących czasowo na terenie RP. WCBKT S.A. jest aktualnie jedynym polskim producentem, który może kompleksowo zabezpieczyć potrzeby wojskowych lotnisk i  baz lotniczych nie tylko w zakresie urządzeń NOSP, ale również sprzętu hangarowo-lotniskowego, w tym również dostarcza w pełni wyposażone nowoczesne linie technologiczne wykorzystywane w terminalach Cargo.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc