Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Viper w przeglądzie ofert na Kruka

19 września br. odbyła się część pierwsza Przeglądu Ofert w Programie Śmigłowca dla Sił Zbrojnych RP o kryptonimie Kruk organizowanego przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego. Pierwszą konstrukcją wziętą pod lupę był AH-1Z Viper.

Referujący możliwości tego śmigłowca skupili się nie tylko na nim, ale na całym programie H-1, w skład którego wchodzą wiropłaty: bojowy – AH-1Z Viper i wsparcia pola walki – UH-1Y Venom. Płk. David Walsh, dyrektor programu śmigłowców uderzeniowych US Marine Corps przy dowództwie powietrznych systemów US Navy omówił całość ich programu, omawiając ekspedycyjne zdolności śmigłowców i mapę drogową ich produkcji i rozwoju. Odniósł się również do możliwości jakie przyniosłoby zastosowanie platform Bella w regionie Europy Środkowo-wschodniej.
Z kolei mjr. Jason Duke zaprezentował szczegółowo zamysł konstrukcyjny stojący za stworzeniem tych systemowo zbliżonych do siebie nawzajem maszyn i przewagę jaką za ich pomocą można osiągnąć nad potencjalnym przeciwnikiem dzięki zastosowaniu zaawansowanych sensorów elektrooptycznych.
Joel Best reprezentujący Bell Helicopter omówił możliwość przeniesienia linii produkcyjnej obydwu konstrukcji rodziny H-1 do „jednego z krajów” należącego do państw Grupy Wyszehradzkiej, oczywiście w wypadku złożenia w regionie wystarczająco dużych zamówień.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc