Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

USS Delbert D. Black w służbie

26 września w Port Canaveral na Florydzie odbyła się uroczystość wcielenia do służby niszczyciela rakietowego USS Delbert D. Black (DDG-119), kolejnego z serii jednostek typu Alreigh Burke budowanych dla US Navy. 

Okręt został zamówiony w czerwcu 2013 roku – jego budowa przypadła Huntington Ingalls Industries w Pascagoula. Stępkę położono 1 czerwca 2016 roku, a wodowanie miało miejsce 8 września 2017 roku. Pierwszym portem macierzystym ma być baza Mayport na Florydzie.  

USS Delbert D. Black jest jednym z dziesięciu niszczycieli budowanych w wersji Flight IIA TI – w jej konstrukcji stosowane są rozwiązania techniczne przewidziane dla już zamówionych jednostek w wersji Flight III. Dotychczas US Navy wcieliła do służby trzy jednostki Flight IIA TI (wszystkie bazują w Mayport na Florydzie), a pięć kolejnych znajduje się w różnych stadiach budowy. Dodatkowo położono już stępkę pod pierwszy niszczyciel w wersji Flight III. 

Okręty typu Arleigh Burke to podstawowy typ wielozadaniowej jednostki bojowej US Navy. Wraz z USS Delbert D. Black w linii znajduje się już 69 sztuk. Według planów, które mogą zostać pokrzyżowane przez covid-19, w bieżącym roku zaplanowano wcielenie do służby kolejnych trzech niszczycieli. 

(Łukasz Pacholski) Foto: HII
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc