Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

US DEVCOM realizuje Projekt Konwergencja 2021

US Army realizuje projekt związany z ubezzałogowieniem pojazdów logistycznych. Fot. US Army.

7 stycznia Dowództwo Rozwoju Zdolności Operacyjnych (Combat Capabilities Development Command, DEVCOM) poinformowało o realizacji Projektu Konwergencja 2021 (Project Convergence 2021). Jest to tegoroczna część (a raczej etap) szerszego projektu, który ma doprowadzić do 2024 r. do powstania możliwych do wprowadzenia do służby częściowo zautomatyzowanych konwojów pojazdów.


Prace realizowane będą przez niemal 200 pracowników, rozwijających 20 różnych rozwiązań technicznych związanych z autonomią pojazdów i ich zdalnym sterowaniem. Punktem kulminacyjnym prac będą sześciotygodniowe ćwiczenia na terenie ośrodka Yuma Proving Ground w Arizonie. Docelowo Wojska Lądowe Stanów Zjednoczonych planują osiągnąć zdolność do kontrolowania konwoju czterech i więcej pojazdów przez zaledwie dwóch żołnierzy. Ma to skutkować uzyskaniem znacznych oszczędności w zakresie kosztów utrzymania sił zbrojnych i zwolnieniem części żołnierzy do pełnienia innych funkcji.


Jeżeli Projekt Konwergencja 2021 zostanie zrealizowany pomyślnie, jego przyszłoroczny etap będzie zakrojony na jeszcze większą skalę. Przedstawiciele DEVCOM twierdzą, że mają w nim brać udział także „partnerzy zagraniczni”, choć nie wskazano liczby państw ani zakresu współpracy, jaka miałaby być realizowana w ramach partnerstwa międzynarodowego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc