Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Trzysta AW139 z linii w Filadelfii

28 stycznia koncern Leonardo poinformował, że linia montażu ostatecznego w Filadelfii ukończyła i dostarczyła jubileuszowy trzysetny egzemplarz wielozadaniowego śmigłowca rodziny AW139 – co ciekawe, ostatecznym odbiorcą będzie US Air Force.

Linia montażowa AW139 w Filadelfii jest jedną z kilku ulokowanych na świecie. Została otwarta w lutym 2006 roku – odpowiada za realizację umów na rynkach amerykańskich. W 2008 roku uruchomiono drugą. W ciągu tego czasu AW139 zdobył popularność wśród użytkowników cywilnych, a także służb porządku publicznego (m.in. straż pożarna Los Angeles, policja stanowa Maryland). Dodatkowo linia zrealizowała zamówienie na kilka sztuk AW139M dla sił zbrojnych Egiptu (poprzez program FMF.

Jubileuszowy egzemplarz został dostarczony do koncernu Boeing, który zrealizuje zabudowę wyposażenia pokładowego zgodnego z wymaganiami US Air Force – będzie to jeden z czterech egzemplarzy MH-139 Grey Wolf zamówionych dotychczas przez Departament Obrony.

Wielozadaniowe śmigłowce AW139 są jednymi z najpopularniejszych konstrukcji w segmencie średnich wiropłatów. W zeszłym roku producent pochwalił się dostawą tysięcznego egzemplarza seryjnego. Globalna flota wylatała ponad 2,5 mln godzin.

(ŁP) Foto: Leonardo
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc