Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Test indyjskiego pocisku antybalistycznego AD-1 [WIDEO]

Agencja DRDO przeprowadziła udany test antybalistycznego pocisku przechwytującego dalekiego zasięgu Phase II BMD AD-1. Fot. DRDO

2 listopada indyjska agencja Organizacja Badań Obronnych i Rozwoju poinformowała o przeprowadzeniu udanego testu pocisku antybalistycznego Phase II BMD AD-1.

Indyjska Defence Research and Development Organisation (DRDO, pol. Organizacja Badań Obronnych i Rozwoju) przeprowadziła udany test pocisku Phase II BMD (Ballistic Missile Defense, dosł. faza druga obrony przed pociskami balistycznymi) AD-1. Był to pierwsza próba w locie nowego pocisku antybalistycznego, przeprowadzona na Wspólnym Poligonie Badawczym Czangipur u wybrzeży Odiszy. Co ważne, próbę zrealizowano z udziałem wszystkich elementów systemu BMD rozmieszczonych w różnych lokalizacjach, niekiedy znacząco od siebie oddalonych. Testy w locie potwierdziły przyjęte założenia, a wszystkie badane podzespoły i parametry odpowiadały oczekiwaniom. Zweryfikowano to za pomocą licznych czujników monitorujących stan systemów i lot pocisku.

AD-1 jest pociskiem antybalistycznym dalekiego zasięgu, zaprojektowanym z myślą o przechwytywaniu rakiet balistycznych w środowisku egzo- i endoatmosferycznym. Ma być zdolny również do zwalczania samolotów. Jest to pocisk dwustopniowy, napędzany silnikami na paliwo stałe i wyposażony w zaawansowany układ sterowania i naprowadzania.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc