Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rosyjskie postępy okupione stratami [WIDEO]

Rosyjskie wojska czynią postępy podczas inwazji, lecz Ukraińcy skutecznie się odgryzają. Na zdjęciu wieża wysadzonego rosyjskiego czołgu. Fot. Internet

W nocy z 23 na 24 lutego Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej rozpoczęły inwazję na Ukrainę pod pretekstem ochrony tzw. republik separatystycznych. Rosjanie czynią postępy, lecz są one okupione stratami.

W chwili pisania niniejszej informacji Siły Zbrojne Ukrainy podawały, że zniszczyły lub ciężko uszkodziły co najmniej sześć samolotów i co najmniej pięć śmigłowców (w tym minimum jeden szturmowy Ka-52), należących do Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Ciężko uszkodzony rosyjski Ka-52:

https://twitter.com/i/status/1496811264785403912

Część strat jest potwierdzona za pomocą materiałów filmowych oraz fotograficznych. Część śmigłowców została zniszczona podczas rajdu dokonanego w okolice Kijowa, który może mieć na celu przejęcie jednego z obiektów o kluczowym znaczeniu dla stolicy Ukrainy i wymuszenie kapitulacji na lokalnych władzach.

Moment zestrzelenia rosyjskiego śmigłowca:

Rosjanie ponoszą też straty na lądzie. Według strony ukraińskiej, podczas jednej z prób przekroczenia granicy miało zginąć ok. 50 żołnierzy rosyjskich, wiadomo również o co najmniej dwóch jeńcach (jeden z nich na mundurze ma naszywki świadczące o przynależności do 423. pułku strzelców zmotoryzowanych 4. Kantemirowskiej Dywizji Pancernej).

Miejsce upadku rosyjskiego śmigłowca ok. 15 km od Kijowa. Fot. Internet

Rosjanie ponoszą również straty w wozach bojowych - dotychczas ukraińscy żołnierze mieli zniszczyć lub uszkodzić co najmniej cztery czołgi (w tym minimum jeden względnie nowoczesny zmodernizowany T-80BWM na przedpolu Charkowa)  oraz przynajmniej kilka wozów opancerzonych.

Uszkodzone rosyjskie bwp, lokalizacja nieznana:

W pewnym stopniu względnie skuteczna obrona Ukrainy jest możliwa dzięki dostawom uzbrojenia z państw zachodnich, trwających mniej więcej od miesiąca. Niestety, dostawy nie chronią strony broniącej się przed ponoszeniem strat.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 comments on “Rosyjskie postępy okupione stratami [WIDEO]”

  1. Ukraińcy nie dajcie się Rosjanom. Jesteśmy za wami! Atakujcie z zasadzki a straty dla rosyjskie będą duże.

  2. Tak samo będziesz mówić kiedy przyjdą zabrać Chełm, Zamość, Rzeszów i Kraków? Według map jakich używają w szkołach to tereny należące do nich.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc