Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rosjanie oferują okręty podwodne Filipinom

11 sierpnia media filipińskie, w oparciu o wypowiedzi przedstawicieli Departamentu Obrony tego kraju, poinformowały, że Rosjanie przedstawili kompleksową ofertę sprzedaży do tego kraju okrętów podwodnych.

Władze w Manili są zainteresowane zakupem do trzech okrętów podwodnych, które byłyby pierwszymi jednostkami tej klasy w historii Marynarki Wojennej tego kraju. Ze względu na koszty, które obok okrętów moją objąć także wsparcie szkolno-logistyczne oraz budowę całego zaplecza na miejscu, Filipińczycy będą musieli oprzeć się na pomocy finansowej z zewnątrz. W tym przypadku, obecnie, pomocną dłoń wyciągają właśnie Rosjanie. Oferta Moskwy, podparta pomocą rządu w Moskwie, obejmuje okręty 636.1, które w ostatnich latach dostarczono do Wietnamu. Ważnym elementem jest pakiet finansowy – Rosjanie oferują atrakcyjny kredyt rządowy, który byłby niżej oprocentowany niż kredyty komercyjne.

Poza Rosją Filipiny oczekują ofert ze strony innych państw, które posiadają na swoim terytorium producentów konwencjonalnych okrętów podwodnych. Według planów wybór dostawcy oraz podpisanie kontraktu może nastąpić do końca 2019 roku. Nowe okręty podwodne mają stanowić ważny element sił morskich, które w ostatnich latach otrzymały używane okręty patrolowe typu Hamilton, a w Republice Korei są budowane dwie fregaty rakietowe.

(ŁP) Foto: Ministerstwo Obrony Rosji
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc