Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Postępy programu budowy fregat Typu 31

3 sierpnia Babcock International, stojący na czele konsorcjum Babcock Team 31, poinformował o zakończeniu fazy opracowania i zatwierdzenia projektu wielozadaniowych fregat Typu 31, które zostały zamówione przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii dla Royal Navy. 

Zatwierdzenie tej fazy prac otwiera drogę do rozpoczęcia prac przy szczegółowym projekcie budowlanym, który jednocześnie pozwoli na uruchomienie procesu budowy komponentów prototypowej fregaty. Według deklaracji wodowanie pierwszej z nich ma mieć miejsce w 2023 roku, a do służby trafi w 2027. W bieżącym roku zamówiono pierwsze komponenty – silniki, generatory, a także układy nawigacji i system kierowanai walka. Fregaty Typu 31 mają uzupełnić skład Royal Navy i wspierać niszczyciele Typu 45 oraz fregaty Typu 26. Obecne plany zakładają, że Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii zamówi pięć jednostek.  

Konsorcjum Babcock Team 31 poza Babcock International, składa się także z innych podmiotów - Thales UK oraz BMT. Projekt okrętów jest oparty na rozwiązaniach duńskich fregat typu Iver Huitfeldt. 

Nie jest to jedyny sukces programu, w kwietniu w stoczni Babcock International w Rosyth rozpoczęto prace budowlane nad nową halą, której wymiary pozwolą na jednoczesną budowę dwóch jednostek tego typu.  

(Łukasz Pacholski) Foto: Thales
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc