Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PIT-RADWAR dostarczy interrogatory

Fot. PIT-RADWAR

16 grudnia 2021 r., pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a PIT-RADWAR S.A., podpisany został aneks do umowy na dostawę Zestawów Interrogatorów Krótkiego Zasięgu IKZ-P.

Obecnie umowa obejmuje swoim zakresem dostawę do 124 kpl. IKZ-P, dostarczenie 12 kpl. Zestawów Obsługowo – Naprawczych ZON, 38 kpl. Emulatora Szyfratora i 20 kpl. Aparatury Kontrolno Pomiarowej AKP. Dodatkowo w aneksie zawarto wykonanie integracji IKZ-P z platformą SPZR Poprad, dostosowanie 79 sztuk SPZR POPRAD wraz z testami PLATFORM LEVEL oraz przeprowadzenie testów PLATFORM LEVEL na Jednostkach Ogniowych PSR-A Pilica.
Interrogator IKZ-50P systemu IFF Mark XIIA jest przeznaczony do systemów obrony przeciwlotniczej krótkiego i bardzo krótkiego zasięgu lub do pracy autonomicznej jako ostatni element prowadzenia identyfikacji przed użyciem uzbrojenia. Pracuje on w modzie 5 (po podłączeniu odpowiedniego szyfratora). Wykorzystanie nowoczesnych układów cyfrowych
i algorytmów przetwarzania sygnałów oraz (opcjonalnie) monoimpulsowej metody wyznaczania azymutu w wypadku obracającej się anteny i tłumienia listków bocznych ISLS/RSLS umożliwia precyzyjną i niezawodną identyfikację obiektów. Rozbudowana autodiagnostyka i modułowa konstrukcja zapewniają szybką lokalizację usterek i krótki czas napraw, a możliwość aktualizacji oprogramowania pozwala na rozszerzanie funkcjonalności urządzenia w przyszłości. Kompaktowa obudowa, niewielki pobór mocy i możliwość pracy z antenami stałymi lub obrotowymi systemu IFF umożliwiają współpracę z szerokim wachlarzem platform SHORAD i VSHORAD.
Dostarczane w ramach Umowy Zestawy IKZ-P zawierają interrogator IKZ-50P oraz komplet uchwytów i linii kablowych umożliwiających instalację interrogatora IKZ-50P odpowiednio na SPZR Poprad oraz PSR-A Pilica.

Źródło: PIT-RADWAR S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “PIT-RADWAR dostarczy interrogatory”

  1. Czyli żadna z nowych platform (Poprad i Pylica) nie miała zainstalowanego interrogatora? To są żarty z procedur NATO i tupolewizm w skoncentrowanej postaci.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc