Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PGZ Stocznia Wojenna i Stocznia Remontowa Nauta przeprowadzą naprawy trałowców

Trałowiec ORP Necko. Fot. Tomasz Grotnik

Konsorcjum Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., PGZ Stoczni Wojennej Sp. z o.o. oraz Stoczni Remontowej Nauta S.A. przeprowadzi naprawy główne i dokowe trzech trałowców znajdujących się na wyposażeniu Marynarki Wojennej RP.

Komenda Portu Wojennego Świnoujście skierowała do Konsorcjum polskich spółek stoczniowych zlecenie na realizacje napraw głównych trałowców projektu 207 – ORP Necko, ORP Nakło oraz ORP Mamry. Jednostki przejdą w stoczniach gruntowne prace remontowe, które obejmą m.in. modernizację siłowni okrętów w zakresie wymiany dotychczas użytkowanych silników na nowoczesne rozwiązania produkcji zachodniej.

Obok realizacji nowych budów, drugim kluczowym zadaniem dla stoczni wchodzących w skład PGZ jest zagwarantowanie Marynarce Wojennej RP usług z zakresu utrzymania, modernizacji i serwisu okrętów wojennych operujących pod polską banderą. Ten kontrakt to potwierdzenie, że w naszych przedsiębiorstwach realizujemy zadania zgodnie z wymaganiami marynarzy – powiedział Sebastian Chwałek, Prezes Zarządu PGZ S.A.

– W drugie stulecie naszej działalności wkraczamy z rosnącym portfelem zamówień i stopniowo wdrażanym planem modernizacji Stoczni – stwierdził Paweł Lulewicz, Prezes Zarządu PGZ Stocznia Wojenna. Umożliwi nam to realizację zarówno programu budowy nowych fregat w ramach programu Miecznik, jak i znacząco wzmocni nasz potencjał modernizacji i utrzymywania gotowości bojowej już istniejących okrętów naszej Marynarki Wojennej.

Okręty projektu 207 to jednostki o ograniczonym polu magnetycznym, przeznaczone do realizacji zadań z zakresu wykrywania i neutralizacji zagrożenia minowego. Niską magnetyczność okrętów uzyskano w znaczącym stopniu dzięki zastosowaniu w konstrukcji kadłuba i pokładówki laminatu poliestrowo-szklanego (LPS). Jednostki powstały w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni, której kontynuatorem jest PGZ Stocznia Wojenna.

Źródło: PGZ Stocznia Wojenna.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “PGZ Stocznia Wojenna i Stocznia Remontowa Nauta przeprowadzą naprawy trałowców”

  1. Mała nieścisłość w tytule. Remont jednostki ORP NAKŁO wykona Stocznia Remontowa "Nauta" S.A. Warto nadmienić że w 2019 r. Stocznia Remontowa NAUTA S.A wykonała podobna modernizację bliźniaczej jednostki - ORP DRUŻNO.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc