Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowości GRUPY WB na POLSECURE 2023

Fot. Grupa WB

GRUPA WB zaprezentuje zaawansowane rozwiązania w branży bezpieczeństwa, komunikacji i systemów zarządzania operacjami na II Międzynarodowych Targach POLSECURE, które odbędą się w dniach 25-27 kwietnia 2023 roku. Opracowane przez polskich konstruktorów systemy będzie można zobaczyć w hali F na stoiskach F-17 i F-27. GRUPA WB po raz kolejny została Partnerem Strategicznym wydarzenia organizowanego przez Targi Kielce.

Na POLSECURE zadebiutują nowe rozwiązania GRUPY WB w tym Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Łączności Dyspozytorskiej oraz pojazdowy rejestrator wideo SmartICVLite.

Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Łączności Dyspozytorskiej

Warszawska spółka MindMade jest centrum technologicznym GRUPY WB w obszarze specjalistycznych rozwiązań teleinformatycznych dla służb bezpieczeństwa publicznego. Po raz pierwszy w stolicy województwa świętokrzyskiego przedsiębiorstwo zaprezentuje Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Łączności Dyspozytorskiej. To rozwinięcie pokazywanego już wcześniej Zintegrowanego Systemu Łączności Dyspozytorskiej i Zarządzania Kryzysowego PIK-MC.

Mobilne rozwiązanie powstało w celu umożliwienia sprawnej koordynacji działania służb podczas akcji ratunkowych i kryzysowych w rejonach trudno dostępnych i pozbawionych infrastruktury telekomunikacyjnej. Zabezpiecza system komunikacji i tworzy sieć łączności krytycznej, zgodną z międzynarodowymi standardami Mission Critical 3GPP.

System opracowany przez MindMade jest też centrum dyspozytorskim dla służb odpowiedzialnych za ochroną i ratowanie ludności cywilnej – straży pożarnej, pogotowia, jak też formacji mundurowych. Mobilne Centrum może być również zintegrowane z satelitarnymi systemami łączności i transmisji danych. Dzięki temu może być wykorzystywane podczas misji zagranicznych niezależnie od lokalnej infrastruktury łączności.

Fot. Grupa WB

Warszawska spółka GRUPY WB zaprezentuje w Kielcach również System Zarządzania Zintegrowanymi Operacjami, Platformę Integracji Komunikacji PIK, System Cyfrowej Ochrony Granic i Infrastruktury Krytycznej AMSTA, System pasywnego monitorowania i analizy sygnału komórkowych sieci teleinformatycznych WINES i Rozszerzony System Świadomości Sytuacyjnej Ratownika R3SR.

SmartICVLite i SmartEye ST-1

Na POLSECURE zadebiutuje rynek innowacyjne rozwiązanie dla służb mundurowych – SmartICVLite. Spółka PolCam Systems, będąca wiodącym w GRUPIE WB ośrodkiem rozwijającym systemy bezpieczeństwa drogowego pokaże w Kielcach rejestrator wideo do użytku w pojeździe. Urządzenie zostało stworzone w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach i skuteczniejszej egzekucji przepisów ruchu drogowego.

SmartICVLite pozwala na jednoczesne śledzenie do 256 pojazdów i operowanie na drogach trójpasmowych. Może być jednocześnie prędkościomierzem kontrolnym jak i urządzeniem radarowym. SmartICVLite ma różne opcje pomiaru prędkości, w tym radar mapujący z głowicą 3D i jest wyposażony w kamerę DualHD. Urządzenie charakteryzuje się modułową konstrukcją i łatwo się go instaluje w dowolnym pojeździe. Nagrania wideo są przechowywane na wymiennym dysku SSD.

PolCam Systems zaprezentuje w Kielcach także radar prędkości SmartEye ST-1. To nowoczesne urządzenie o zaawansowanej charakterystyce technicznej i funkcjonalności, wyposażone w głowicę 3D. SmartEye ST-1 umożliwia jednoczesne śledzenie do 32 pojazdów poruszających się z prędkościami do 320 kilometrów na godzinę na sześciu pasach ruchu w dwóch kierunkach.

Radar jest wyposażony rozwiązania analityczne pozwalające na odczyt tablic rejestracyjnych samochodów z blisko stu państw. Analityka wideo pozwala na określanie koloru, marki a nawet modelu pojazdu. Smarteye ST-1 może być wykorzystywany do pracy w warunkach polowych lub w instalacjach stacjonarnych. Radar jest wykorzystywany w dwudziestu państwach.

Na stoisku GRUPY WB będzie można zobaczyć także system automatycznego nadzoru ruchu drogowego Smarteye MT-1, jak i system automatycznej analizy obrazu SVAN (ANPR).

Fot. Grupa WB

Inne rozwiązania dla służb

GRUPA WB jest ściśle kojarzona z najnowocześniejszymi rozwiązaniami łączności dla wojska i służb mundurowych. W Kielcach nie mogło zabraknąć urządzeń oferowanych przez największego polskiego producenta radiostacji taktycznych – gdyńskiej spółki RADMOR. Na stoisku GRUPY WB pokazana zostanie radiostacja krótkofalowa SENTRY-H, która może być podstawą narodowej łączności kryzysowej dalekiego zasięgu, a także inne urządzenia komunikacyjne przeznaczone dla służb mundurowych.

W Kielcach będzie można zobaczyć systemy bezzałogowe FlyEye i Warmate. To rozwiązania od lat wykorzystywane przez Wojsko Polskie, Straż Graniczną i inne krajowe służby mundurowe, a także użytkowników zagranicznych. Opracowane przez polskich inżynierów zaawansowane bezzałogowce skutecznie działają i w pełni sprawdziły się w najtrudniejszych warunkach – konfliktu pełnoskalowego.

System FlyEye powstał w gliwickiej spółce GRUPY WB – Flytronic. Za rozwój amunicji krążącej Warmate, wprowadzonej do uzbrojenia państw Sojuszu Północnoatlantyckiego i nie należących do tej organizacji odpowiedzialna jest spółka wiodąca Grupy – WB Electronics.

Fot. Grupa WB

Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Łączności Dyspozytorskiej, System Bezzałogowy FlyEye i radar SmartEye ST-1 zostały zgłoszone do konkursu o nagrodę POLSECURE’23. System Cyfrowej Ochrony Granic i Infrastruktury Krytycznej AMSTA rywalizuje o nagrodę „Laur Graniczny” przyznawaną przez Straż Graniczną.

GRUPA WB jest zatrudniającym blisko dwa tysiące inżynierów i konstruktorów polskim producentem zaawansowanych rozwiązań technicznych, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energetyki, elektromobilności i obronności.

Źródło: materiały prasowe Grupy WB

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc