Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowa publikacja PWN – „Lotnictwo w wojnie powietrznej. Koncepcje. Historia. Teraźniejszość.”

Mamy przyjemność poinformować wszystkich miłośników lotnictwa, że w księgarniach dostępna jest już nowa książka pod tytułem „Lotnictwo w wojnie powietrznej. Koncepcje. Historia. Teraźniejszość.”, autorstwa profesorów Akademii Sztuki Wojennej Wiesława Maruda i Tadeusza Zielińskiego.

Z uwagi na ważkość poruszanych w niej kwestii patronat medialny nad nią objęły, wydawane przez Zespół Badań i Analiz Militarnych, czasopisma: miesięcznik „Wojsko i Technika”, miesięcznik „Lotnictwo Aviation International” oraz dwumiesięcznik „Wojsko i Technika. Historia”.

Wydana nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN, przy wsparciu finansowym Akademii Sztuki Wojennej, publikacja  kierowana jest przede wszystkim do studentów i słuchaczy uczelni wojskowych zainteresowanych historią wojskowości, sztuką operacyjną i bezpieczeństwem narodowym, jak również wszystkich tych, dla których lotnictwo czy historia wojskowości jest pasją.

Ta niemal 350-stronicowa książka podzielona została na cztery rozdziały, z których każdy odnosi się do innej epoki dziejów lotnictwa. Zaczynając od nieśmiałych początków przed I wojną światową i wykorzystania nowego środka walki w Wielkiej Wojnie, poprzez koncepcje wojny powietrznej okresu międzywojnia w różnych państwach i okres II wojny światowej, następnie czasów zimnowojennych, by zakończyć na współczesnym wykorzystaniu sił powietrznych w środowisku wojny informacyjnej.

Publikacja „Lotnictwo w wojnie powietrznej. Koncepcje. Historia. Teraźniejszość.” to interesująca i przystępnie napisana pozycja popularno-naukowa traktująca w sposób przeglądowy o lotnictwie wojskowym od momentu jego powstania po czasy współczesne. Polecamy ją zarówno osobom zorientowanym w tematyce wojny powietrznej jak i tym, którzy dopiero chcą wejść w pasjonujący świat lotnictwa wojskowego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc