Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MESKO S.A. rozwija współpracę z Ukrainą

Fot. MESKO S.A.

Przedstawiciele zespołów specjalistycznych MESKO S.A. oraz ukraińskiej firmy ARTeM rozpoczęli realizację podpisanej niedawno umowy na rzecz produkcji amunicji czołgowej 125 mm.

Inżynierowie zapoznali się z technologami wytwarzania tego typu amunicji stosowanymi przez obydwie spółki, a także przedstawili swoje doświadczenia w tym zakresie. Omówili również aspekty transferu technologii i łańcuchów kooperacji przy produkcji amunicji czołgowej 125  mm przeznaczonej dla ukraińskiej armii.

- Stawiamy kolejny ważny krok na drodze współpracy z naszymi ukraińskimi partnerami. Głęboko wierzymy w to, iż nasza technologia wraz z odważnym modelem biznesowym przyniosą już wkrótce wymierne efekty w postaci nowych zdolności produkcyjnych i samej amunicji, która jest potrzeba Siłom Zbrojnym Ukrainy. Nasza Spółka ma wieloletnie doświadczenie w zakresie wytwarzania amunicji wielkokalibrowej, dysponuje również nowoczesnymi technologiami i przede wszystkim doświadczoną kadrą. Jest to bez wątpienia bezcenny kapitał, który wykorzystujemy w realizacji kontaktu ze stroną ukraińską. MESKO występuje w nieczęsto spotykanej w kraju roli dostawcy technologii, krytycznych komponentów i asysty technicznej. Z drugiej strony jest to oczywiście kontrakt biznesowy przynoszący Spółce wymierne korzyści - powiedział dr inż. Przemysław Kowalczuk, Członek Zarządu ds. Rozwoju MESKO S.A.

MESKO S.A. współpracowało już z firmami zbrojeniowymi z Ukrainy. Spółka m.in. przekazywała ukraińskim kontrahentom amunicję małokalibrową oraz ładunki do rakiet. Na wyposażeniu Sił Zbrojnych Ukrainy są systemy rakietowe PIORUN, których niezawodność została wielokrotnie potwierdzona podczas trwającego w tym kraju konfliktu zbrojnego.

Źródło: MESKO S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc