Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Maskpol dostarczy więcej hełmów HP-05

Fot. PSO Maskpol S.A.

7 maja Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu aneksu z Przedsiębiorstwem Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. w sprawie zwiększenia zamówienia na hełmy kompozytowe HP-05.

Jak wskazuje komunikat zamawiającego, majowy aneks zwiększa zamówienie o dodatkowych 10 tys. sztuk HP-05, które trafią do Wojska Polskiego. Jednocześnie podnosi to wartość umowy o około 20 mln PLN.

Wieloletnia umowa pomiędzy Agencją Uzbrojenia oraz należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Przedsiębiorstwem Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. została zawarta w marcu 2023 roku. Obejmowała dostawę 84 tys. hełmów kompozytowych, w tym 32 tys. HP-05. Jednocześnie zawierała opcję, która umożliwia rozszerzenie zamówienia o 27 tys. hełmów wz. 2005 oraz 36 tys. HP-05. W przypadku wykorzystania wszystkich opcji, zamówienie miało zostać zrealizowane do końca 2025 roku. Z kolei majowa umowa ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku.

PSO Maskpol działa od 1968 roku. Specjalizuje się w produkcji sprzętu ochronnego takiego jak szeroko pojęte osłony balistyczne - kamizelki i hełmy kuloodporne ale również sprzętu chroniącego przez różnego rodzaju skażeniami – maski, półmaski czy odzież przeciwchemiczna. Jako jedyny polski producent hełmów kompozytowych Maskpol dysponuje zapleczem produkcyjnym mogącym zaspokoić dostawy na tak wysokim poziomie. W swojej ofercie poza dostarczanymi dla Sił Zbrojnych RP hełmami kompozytowymi, spółka posiada również hełmy dedykowane innym formacjom mundurowym. PSO Maskpol S.A. sukcesywnie rozbudowuje potencjał produkcyjny – doskonałym przykładem było uruchomienie nowego zakładu w Częstochowie.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc