Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MASKPOL zwiększył obroty o 80%. Buduje nową halę

Fot. MASKPOL S.A.

Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A. będące częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisało umowę wykonawczą na budowę nowego obiektu produkcyjnego zlokalizowanego w Konieczkach. Nowy obiekt o powierzchni ponad 4.100 m2 będzie przystosowany do pracy dla 400 pracowników spółki. Rozpoczynająca się właśnie inwestycja ma potrwać rok i zakończyć się w trzecim kwartale 2025 roku.

Pracujący w nowym trzy kondygnacyjnym obiekcie personel będzie produkować specjalistyczną odzież, kamizelki kuloodporne, odzież CBRN oraz elementy wyposażenia indywidualnego na potrzeby Sił Zbrojnych oraz innych formacji mundurowych. W celu ułatwienia procesów logistycznych nowy obiekt zostanie skomunikowany łącznikiem z istniejącą infrastrukturą zakładu. Budynek poza powierzchnią produkcyjną będzie posiadać biura konstrukcyjne oraz nowoczesne zaplecze socjalne.

Fot. MASKPOL S.A.

Dzięki tej inwestycji i powiększeniu powierzchni produkcyjnej firma znacząco podniesie moce produkcyjne ale również obniży koszty produkcji poprzez zwiększenie efektywności oraz centralizację i lepszą organizację procesów produkcyjnych. Spółka równolegle realizuje kilka innych procesów inwestycyjnych, uruchamiając nowe linie technologiczne. Jedną z nich jest zakończona w II kwartale 2024 roku inwestycja w obszarze produkcji wkładów balistycznych.

Fot. MASKPOL S.A.

W ubiegłym roku PSO MASKPOL S.A. zrealizował sprzedaż produktów o wartości 719 mln zł, w roku 2022 za kwotę 390 mln zł (wzrost o 82%). W roku 2024 planowany jest kilkunastoprocentowy wzrost produkcji i sprzedaży w stosunku do roku 2023.

Fot. MASKPOL S.A.

Źródło: informacja prasowa MASKPOL S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc