Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Lockheed Martin kieruje do WZU pierwszy kontrakt produkcyjny związany z programem „Wisła”

Lockheed Martin kieruje do PGZ pierwszy kontrakt produkcyjny związany z programem „Wisła”. Fot. Lockheed Martin

Lockheed Martin złożył pierwsze zamówienie produkcyjne w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia (WZU), spółce Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W ramach umowy offsetowej I fazy programu „Wisła” WZU otrzymało wstępne zamówienie o wartości 7 mln złotych (1,5 mln dolarów) dotyczące sterowników ogrzewania (heater controller units). Jest to jeden z kluczowych komponentów wyposażenia naziemnego PAC-3 MSE, który zostanie wyprodukowany w Polsce i zainstalowany w krajowym systemie po jego dostarczeniu.

Zamówienie jest wynikiem czteroletniej współpracy obejmującej m.in. wsparcie i przygotowanie techniczne WZU do produkcji sterowników ogrzewania w zakładzie w Grudziądzu. Kontrakt otwiera drogę przyszłym zamówieniom i perspektywom dalszego partnerstwa pomiędzy obiema firmami.

Nasze partnerstwo z polskim przemysłem zapewnia Ministerstwu Obrony Narodowej RP zarówno kluczowe zdolności, jak i stymuluje wzrost całej polskiej bazy przemysłowej, wzmacniając nasze więzi – powiedziała Brenda Davidson, wiceprezeska ds. programu PAC-3 w Lockheed Martin Missiles and Fire Control. „Cieszymy się wizją zawarcia kolejnych kontraktów produkcyjnych z naszymi partnerami z polskiego przemysłu obronnego”.

Lockheed Martin od ponad 20 lat wspiera polską gospodarkę, współpracując z polskim przemysłem – powiedział Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin na Polskę, Europę Środkową i Wschodnią. Tylko w ciągu ostatnich 10 lat zainwestowaliśmy około 8 miliardów złotych (1,8 miliarda dolarów) w naszych polskich partnerów w łańcuchu dostaw, zwiększając ich możliwości do wzrostu i utrzymania ponad 5000 miejsc pracy.

Te miejsca pracy są uzupełnieniem 1600 osób zatrudnionych bezpośrednio w PZL Mielec, firmie należącej do Lockheed Martin, która jest głównym polskim eksporterem sprzętu obronnego i naszym największym zakładem produkcyjnym poza USA – dodał Orzyłowski.

Lockheed Martin otworzył swoje biuro w centrum Warszawy w 1996 roku i współpracuje z polskim Ministerstwem Obrony Narodowej przy szerokim spektrum programów z zakresu obronności i bezpieczeństwa. Pocisk PAC-3 MSE jest kluczowym elementem budowanej przez Polskę obrony przeciwrakietowej, a ich precyzyjność oraz pakiet szkoleniowy gwarantują Siłom Zbrojnym RP kluczowe zdolności w tym obszarze.

Lockheed Martin Corporation z siedzibą w Bethesda w stanie Maryland to międzynarodowa firma działająca w obszarze bezpieczeństwa i lotnictwa, zatrudniająca około 114 000 osób na
całym świecie. Firma zajmuje się badaniami, projektowaniem, rozwojem, produkcją, integracją i utrzymaniem zaawansowanych systemów technologicznych, produktów i usług.

Źródło: materiały prasowe Lockheed Martin

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc