Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

List intencyjny H.Cegielski-Poznań S.A. oraz Otokar

5 czerwca w Poznaniu doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy zakładami H.Cegielski-Poznań S.A. raz turecką firmą Otokar w sprawie uruchomienia długoterminowej współpracy związanej z produkcją pojazdów wojskowych.

Głównym elementem umowy jest produkcja i sprzedaż na rynek lokalny kołowych pojazdów rodziny Cobra II 4x4, przede wszystkim dla pododdziałów Wojska Polskiego. Zakłady H.Cegielski-Poznań chcą przygotować ofertę dla Ministerstwa Obrony Narodowej, jak ujął to Prezes Zarządu: Spolonizowany pojazd budowany w Polsce to nie tylko miejsca pracy i wzmacnianie rodzimej gospodarki, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa w tak ważnej dziedzinie produkcji.

Otokar zaprezentował pojazd Cobra II w czasie targów IDEF w maju 2013 roku. Jest to konstrukcja o masie całkowitej dochodzącej do 12 ton i mogącej zabrać (w zależności od wersji) od 9 do 12 osób. W połowie zeszłego roku zamówienie na seryjne wozy złożyły władze tureckie, kontrakt opiewał na 106 mln euro i zadał rozpoczęcie dostaw w pierwszym kwartale bieżącego roku – ich użytkownikiem będzie zarówno wojsko oraz pozostałe służby porządku publicznego.

(ŁP) Foto: H.Cegielski-Poznań S.A.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “List intencyjny H.Cegielski-Poznań S.A. oraz Otokar”

  1. Dobrze tylko powinni już dawno produkować takie w kraju przez nasz przemysł w jak największym stopniu udziału polskich podmiotów a powinnno już jeździć w jednostkach

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc