Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejna partia urządzeń elektrooptycznych dla Wojska Polskiego

16 sierpnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o prowadzeniu negocjacji z PCO S.A. w sprawie zakupu kolejne partii urządzeń elektrooptycznych, które mają trafić do jednostek Wojska Polskiego.

Ogółem powyższe zamówienia mają kosztować Skarb Państwa około 52,5 mln złotych bez VAT. W ramach negocjowanych umów mowa o zakupie 125 kompletów noktowizorów strzeleckich PCS-5M, 140 kompletów lornetek noktowizyjnych NPL-1M, 119 kompletów gogli noktowizyjnych MU-3AM oraz 527 kompletów gogli noktowizyjnych MU-3ADM. Całość dostaw, w przypadku podpisania umów, ma zostać zrealizowana do końca 2020 roku. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym oferentem ma związek z wdrożeniem powyższych urządzeń do Wojska Polskiego i chęcią utrzymania standaryzacji w powyższych segmentach. PCO S.A. jest jedynym podmiotem, który może dostarczyć powyższy asortyment.

Celownik noktowizyjny PCS-5M może być używany do broni wyposażonych w uniwersalną szynę montażową Picatinny, został wprowadzony na wyposażenie Sił Zbrojnych w lipcu 2012 roku. Lekkie lornetki noktowizyjne NPL-1M wprowadzono na wyposażenie w maju 2013 roku. W przypadku gogli noktowizyjnych obu typów, trafiły do wojska w maju 2016 roku.

(ŁP) Foto: PCO S.A.
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc