Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

KAI i Lockheed Martin zacieśniają współpracę w programie T-50 Golden Eagle

Lockheed Martin i KAI zacieśnią współpracę marketingową związaną z działaniami promocyjnymi na rzecz sprzedaży samolotów rodziny T-50 Golden Eagle na świecie. Fot. KAI

14 czerwca korporacja Lockheed Martin poinformowała o podpisaniu porozumienia o współpracy marketingowej z Korea Aerospace Industries (KAI) w sprawie przyszłych działań na rzecz sprzedaży odrzutowych samolotów rodziny T-50 Golden Eagle.


Współpraca Lockheed Martin oraz KAI w programie T-50 Golden Eagle ma już swoją długą historię. Obecnie amerykański potentat wspiera partnera koreańskiego m.in. w kwestiach logistycznych, co powoduje, że globalna flota T-50 Golden Eagle może pochwalić się wskaźnikiem 90% gotowości operacyjnej (przy nalocie około 300 tys. godzin). Dotychczas działania marketingowe zaowocowały podpisaniem kontraktów z Indonezją, Tajlandią, Filipinami oraz Irakiem. KAI systematycznie prowadzi rozwój konstrukcji, m.in. w ramach odmiany F/A-50 Golden Eagle Block 20 planowane jest znaczne rozszerzenie możliwości operacyjnych.

Według przedstawicieli Lockheed Martin, T-50 Golden Eagle to doskonała platforma służąca m.in. do szkolenia zaawansowanego. W przypadku Republiki Korei, przyszli piloci wielozadaniowych samolotów bojowych muszą wykonać na tym typie maszyny jedynie dziewięć lotów, dzięki którym uzyskują kwalifikacje do przejścia na konstrukcję 4. generacji. Poza tym rozwiązania techniczne umożliwiają wykorzystanie do szkolenia i treningu pilotów samolotów bojowych 5. generacji, w tym F-35 Lightning II.

Dotychczas KAI dostarczyła odbiorcom na świecie 208 egzemplarzy T-50 Golden Eagle różnych odmian. Producent dysponuje kontraktami na produkcję kolejnych 28 sztuk. Co więcej obecne działania marketingowe mogą doprowadzić do uzyskania nowych zamówień w niedalekiej przyszłości. Wśród potencjalnych klientów wymienia się Kolumbię oraz Polskę – w tym ostatnim przypadku mowa o bojowej wersji F/A-50 Golden Eagle, która może stać się następcą dla samolotów bojowych pochodzenia radzieckiego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “KAI i Lockheed Martin zacieśniają współpracę w programie T-50 Golden Eagle”

  1. Jeżeli mamy go brać to potrzebujemy radaru najlepiej lepszego od tego który mają nasze już ponad 15 letnie F-16 wtedy ten zakup byłby kuszący

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc