Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Dodatkowe fundusze na czeskie AH-1Z Viper

USMC

28 października Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z korporacją Lockheed Martin w sprawie produkcji i dostaw wielofunkcyjnych głowic obserwacyjno-celowniczych AN/AAQ-30A TSS przeznaczonych do śmigłowców szturmowych Bell AH-1Z Viper.

Październikowa umowa ma wartość 9,8 mln dolarów i w całości jest finansowana przez klienta eksportowego zgodnie z zapisami procedury FMS. Z całą pewnością mowa o Republice Czeskiej, która zamówiła cztery śmigłowce tego typu. Formalnie Bell podpisał kontrakt na produkcję powyższych wiropłatów na początku września bieżącego roku - głowice obserwacyjno-celownicze produkowane przez Lockheed Martin mają zostać dostarczone do listopada 2022 roku (a termin dostaw wiropłatów określono na rok później).

System AN/AAQ-30A TSS (Target Sight System) jest wielofunkcyjnym układem obserwacji i kierowania ogniem śmigłowców AH-1Z Viper eksploatowanych przez US Marine Corps oraz zamówionych dla klientów eksportowych. Dotychczas mowa o dwóch państwach - Bahrajnie oraz Republice Czeskiej. Głównymi elementami systemu, umieszczonego w stabilizowanej głowicy w nosowej części śmigłowca, są optoelektroniczny układ obserwacji pozwalający na lokalizowanie celów w każdej porze doby i dowolnych warunkach atmosferycznych, laserowy wskaźnik celów i miernik odległości.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc