Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

DEMAG na horyzoncie

18 kwietnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w sprawie możliwości pozyskania zdolności do pozyskania brzegowej stacji demagnetyzacyjnej DEMAG.

W ramach planowanego dialogu przedstawiciele Inspektoratu Uzbrojenia chce określić obszary związane z oceną możliwości spełnienia przez oferowany sprzęt wojskowy wstępnie określonych, przez IU, wymagań, oszacowanie kosztów pozyskania, eksploatacji i wycofania planowanego do zakupu sprzętu, wstępne oszacowanie harmonogramu ewentualnego pozyskania, sprecyzowanie uwarunkowań dotyczących systemu zabezpieczenia logistycznego, bezpieczeństwa oraz szkolenia, możliwości opracowania systemu przez krajowe ośrodki badawcze oraz przemysł czy zasady nadzoru i odbioru. Według planów, dialog techniczny ma zostać przeprowadzony w maju bieżącego roku. Podmioty zainteresowane udziałem mają czas na składanie dokumentów do 2 maja.

Według obecnie aktualnego programu modernizacji sił morskich, kryjący się pod nazwą „Zwalczania zagrożeń na morzu”, brzegowa stacja demagnetyzacyjna i pomiaru pól fizycznych DEMAG ma zostać wdrożona do eksploatacji do 2022 roku. Faza wstępna rozpoczęła się w styczniu bieżącego roku.

Brzegowe stacje demagnetyzacyjne znajdują się w obu bazach Marynarki Wojennej (Gdynia i Świnoujście). W ostatnich latach, przy pomocy funduszy NATO, przeprowadzono gruntowną modernizację stacji znajdującej się w Gdyni, może to oznaczać, że obecne postępowanie w sprawie DEMAG będzie dotyczyło budowy nowego obiektu w Świnoujściu.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc