Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Części do śmigłowców z WSK PZL Świdnik S.A.

31 maja Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej poinformował o podpisaniu umowy z WSK PZL Świdnik S.A. w sprawie zakupu materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia jednorazowego użytku do śmigłowców Mi-2, W-3 i SW-4.

Umowa, o wartości 287 tys. złotych, została podpisana 11 maja. Zakup realizowano poprzez negocjacje z wybranym oferentem, o czym poinformowano 14 kwietnia. Powodem tego kroku był fakt posiadania przez WSK PZL Świdnik S.A. wyłączności do dokumentacji technicznej dla technicznych środków materiałowych wymienionych w biuletynie technicznym MT/5851/36-378/I/2016. Dodatkowo powyższy podmiot posiada także prawo wyłączności do sprzedaży powyższych środków technicznych oraz kompetencjami do realizacji zlecenia.

Zakup pakietu części ma pozwolić na utrzymanie w linii śmigłowców powyższego typu, które stanowią pokaźną część wyposażenia Wojska Polskiego. Wszystkie typy mają być eksploatowane przez najbliższe lata – jeszcze do niedawna zakładano, że w bieżącym roku rozpocznie się program Perkoz, którego celem był wybór następcy dla Mi-2, jednak obecna polityka MON zakłada wydłużenie czasu ich eksploatacji.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc