Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

ASRAAM made in India

Na mocy umowy licencyjnej, Bharat Dynamics Ltd. będzie realizować licencyjny montaż ostateczny pocisków ASRAAM. Fot. MBDA

17 sierpnia indyjska firma Bharat Dynamics Limited (BDL) poinformowała o podpisaniu umowy licencyjnej z europejskim koncernem MBDA w sprawie budowy i uruchomienia linii montażu ostatecznego pocisków ASRAAM w Indiach.

Zgodnie z deklaracjami MBDA dostarczy niezbędne wyposażenie i know-how potrzebne do uruchomienia licencyjnej linii montażowej oraz sprzęt testowo-diagnostyczny. Ma to pozwolić na rozpoczęcie dostaw pocisków na przełomie 2022 i 2023 roku. Porozumienie jest elementem realizacji polityki władz Indii dotyczącej zwiększenia samowystarczalności lokalnego przemysłu zbrojeniowego oraz sił zbrojnych (Make in India). Co ważne, pociski ASRAAM z indyjskiej linii produkcyjnej mogą być eksportowane. Budowa lokalnego centrum produkcyjno-diagnostycznego pocisków ASRAAM w Indiach to także umocnienie pozycji MBDA w tym kraju.

Obecnie Siły Powietrzne Indii eksploatują pierwsze partie pocisków ASRAAM. W 2014 roku podpisano kontrakt o wartości 250 mln GBP obejmujący dostawę 384 pocisków wraz z integracją z samolotami bojowymi SEPECAT Jaguar – w międzynarodowym konkursie europejska oferta pokonała trzech innych konkurentów. Według planów powyższe uzbrojenie ma stać się także standardowym dla wielozadaniowych HAL Tejas i Suchoj Su-30MKI. Z kolei samoloty produkcji francuskiej (Dassault Mirage 2000 i Rafale) są uzbrojone w pociski rodziny MBDA MICA.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “ASRAAM made in India”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc