Zaloguj

ASRAAM made in India

Na mocy umowy licencyjnej, Bharat Dynamics Ltd. będzie realizować licencyjny montaż ostateczny pocisków ASRAAM. Fot. MBDA

17 sierpnia indyjska firma Bharat Dynamics Limited (BDL) poinformowała o podpisaniu umowy licencyjnej z europejskim koncernem MBDA w sprawie budowy i uruchomienia linii montażu ostatecznego pocisków ASRAAM w Indiach.

Zgodnie z deklaracjami MBDA dostarczy niezbędne wyposażenie i know-how potrzebne do uruchomienia licencyjnej linii montażowej oraz sprzęt testowo-diagnostyczny. Ma to pozwolić na rozpoczęcie dostaw pocisków na przełomie 2022 i 2023 roku. Porozumienie jest elementem realizacji polityki władz Indii dotyczącej zwiększenia samowystarczalności lokalnego przemysłu zbrojeniowego oraz sił zbrojnych (Make in India). Co ważne, pociski ASRAAM z indyjskiej linii produkcyjnej mogą być eksportowane. Budowa lokalnego centrum produkcyjno-diagnostycznego pocisków ASRAAM w Indiach to także umocnienie pozycji MBDA w tym kraju.

Obecnie Siły Powietrzne Indii eksploatują pierwsze partie pocisków ASRAAM. W 2014 roku podpisano kontrakt o wartości 250 mln GBP obejmujący dostawę 384 pocisków wraz z integracją z samolotami bojowymi SEPECAT Jaguar – w międzynarodowym konkursie europejska oferta pokonała trzech innych konkurentów. Według planów powyższe uzbrojenie ma stać się także standardowym dla wielozadaniowych HAL Tejas i Suchoj Su-30MKI. Z kolei samoloty produkcji francuskiej (Dassault Mirage 2000 i Rafale) są uzbrojone w pociski rodziny MBDA MICA.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “ASRAAM made in India”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc