Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Amerykanie zamawiają usługi wsparcia logistycznego dla AH-64 Apache

Fot. US Army

1 kwietnia Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z koncernem Boeing w sprawie realizacji usługi wsparcia logistycznego przeznaczonej do posiadanych śmigłowców bojowych AH-64 Apache.

Kwietniowy kontrakt ma obowiązywać do końca kwietnia 2025 roku i ma wartość 117 mln USD. W momencie podpisania uruchomiono pełne finansowanie, w całości pochodzące z budżetu armii amerykańskiej. Specjaliści producenta będą prowadzić prace przy eksploatowanych przez US Army śmigłowcach AH-64D, które są stopniowo wycofywane, a także nowych AH-64E (dotychczas Boeing dostarczył ponad 500 seryjnych egzemplarzy, z tego część na eksport).

Śmigłowce rodziny AH-64 Apache są eksploatowane przez armię amerykańską od lat 80. XX wieku. W ubiegłym roku powyższy użytkownik świętował przekroczenie nalotu 5 mln godzin, z czego ponad 1,3 mln godzin zostało wylatanych w czasie realnych działań bojowych w różnych zapalnych miejscach świata. Wysoki wskaźnik gotowości operacyjnej to m.in. zasługa owocnej współpracy pomiędzy użytkownikiem i producentem, który sukcesywnie podpisuje nowe umowy dotyczące wsparcia logistycznego.

Poza wsparciem eksploatacji już dostarczonych śmigłowców, Boeing sukcesywnie realizuje nowe zamówienia eksportowe. W bieżącym roku swoje pierwsze AH-64E Apache mają odebrać m.in. wojska lądowe Indii oraz Maroko. Dodatkowo oczekiwane jest podpisanie umowy dotyczącej zamówienia do 96 AH-64E dla Polski – w tym przypadku szczegóły nie są jeszcze publicznie znane.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc