Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Alioth Foundation wyróżnia młode talenty. Wręczenie nagród w Muzeum Wojska Polskiego

Generał dyw. rez. pil. dr inż. Włodzimierz Usarek wręcza nagrodę. Fot. Alioth Foundation

Alioth Foundation zorganizowała uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców organizowanego corocznego konkursu na najlepsze prace dyplomowe z zakresu bezpieczeństwa, obronności oraz przemysłu obronnego.

Uroczyste spotkanie, na zakończenie drugiej edycji inicjatywy, odbyło się w wyjątkowym miejscu – niedawno otwartej, nowej siedzibie Muzeum Wojska Polskiego na Cytadeli Warszawskiej. W spotkaniu udział wzięli wybitni przedstawiciele polskich sił zbrojnych, w tym Prezes Fundacji – gen. dyw. rez. Włodzimierz Usarek, gen. dyw. rez. pil. Jacek Pszczoła oraz płk rez. pil Krystian Zięć.

Konkurs zgromadził 62 nowatorskie prace, nadesłane przez studentów z największych ośrodków akademickich w Polsce. Wszystkie charakteryzowały się wysokim poziomem merytorycznym oraz analitycznym w zakresie bezpieczeństwa narodowego. Celem konkursu jest nie tylko wyróżnienie najlepszych prac, ale także zwiększenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa i obronności.

Wystąpienie gen. dyw. rez. pil. Jacka Pszczoły. Fot. Alioth Foundation

Dzięki takim inicjatywom jak nasz konkurs, chcemy zwrócić uwagę na młodych, utalentowanych ludzi i zaszczepić w nich ambicję do dalszej pracy w dziedzinach, nawiązujących do kierunków ich studiów (opcjonalnie wykształcenia). Nagrodzone prace są nie tylko odzwierciedleniem wiedzy zdobytej na uczelni, prezentują również innowacyjne i praktyczne jej zastosowanie w kształtowaniu bezpieczeństwa naszego kraju. Ten wysiłek jest godny podziwu – powiedział płk rez. pil Krystian Zięć, ekspert Alioth Foundation.

Podczas sobotniej ceremonii, główną nagrodę, wynoszącą 7000 zł, otrzymał Adrian Molenda z Wojskowej Akademii Technicznej za pracę magisterską dotyczącą możliwości zobrazowań satelitarnych w analizie potencjału Floty Bałtyckiej („Ocena możliwości zobrazowań satelitarnych pozyskanych w różnych zakresach spektralnych do analizy potencjału Floty Bałtyckiej z wykorzystaniem metod cyfrowego przetwarzania obrazu”). Drugie miejsce (5000 zł) zajął Jarosław Bober, również z WAT, za pracę poświęconą geopolitycznym aspiracjom Rosji, natomiast trzecie miejsce (3000 zł) przypadło Barbarze Szustkiewicz z Uniwersytetu Śląskiego za analizę zagrożenia piractwem morskim w XXI wieku.

Patrycja Dobek z Lotniczej Akademii Wojskowej (LAW) oraz Magdalena Wiśniewska, także z LAW, otrzymały wyróżnienia za prace dotyczące współczesnych aspektów obrony powszechnej.

Fot. Alioth Foundation

Wydarzenie było nie tylko okazją do wyróżnienia młodych talentów, ale również platformą do dyskusji i wymiany wiedzy. Po ceremonii wręczenia nagród, goście mieli możliwość zwiedzania, otwartej w ubiegłym roku, nowej siedziby Muzeum Wojska Polskiego.

Od lewej stoją: gen. dyw. rez. pil. Jacek Pszczoła, gen. dyw. rez. pil. dr inż. Włodzimierz Usarek, mec. Piotr Drzewiecki i płk rez. pil. Krystian Zięć. Fot. Alioth Foundation

Misją Alioth Foundation jest budowanie bezpiecznej Polski jutra – już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Źródło: Alioth Foundation.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc